X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan A. P. Kaczmarek: żyję w rozkroku, to praktyczne - nie wracać

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 12:00
Wybitny kompozytor Jan A. P. Kaczmarek stworzył utwór "Emigra - Symfonia bez końca", który wybrzmi 25 lutego w Gdynii. Tematem widowiska, będącego połączeniem muzyki z projekcjami świetlnymi i wizualizacjami, jest emigracja wielu pokoleń Polaków.
Audio
  • Jan A. P. Kaczmarek o swoim utworze "Emigra - Symfonia bez końca" (Droga na szczyt/Jedynka)
Jan A. P. Kaczmarek
Jan A. P. KaczmarekFoto: Wojciech Kusiński/PR

Sam Jan A. P. Kaczmarek, laureat Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel", urodził się w Koninie, ale 27 ostatnich lat swojego życia spędził w Stanach Zjednoczonych. Dziś podróżuje pomiędzy Ameryką a Polską. - Żyję w rozkroku. To praktyczne - nie wracać. Samemu sobie niczego nie deklarować. Stan wiecznej podróży dla mnie jest bardzo zdrowy, inspirujący - zapewnia.

Czytaj także
oscar oscary 1200 free
Oscary 2017 - serwis specjalny

Przypomina też, że emigracja jest niezwykle ważnym doświadczeniem zbiorowym Polaków. - Ostatnie 200 lat to czasy dobrze udokumentowanej emigracji, w XIX wieku mieliśmy powstania listopadowe i styczniowe, czasy współczesne to dwie wojny światowe - wylicza. Opowiada także o tym, jak zmieniała się sytuacja życiowa tych, którzy z różnych przyczyn opuszczali ojczyznę.

W audycji też o spotkaniu pewnego ulicznego artysty z Santa Monica, który zainspirował go to rozpisania partytury "Emigry" na 10 perkusji. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Droga na szczyt z cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Jan A. P. Kaczmarek (kompozytor)

Data emisji: 23.02.2017

Godzina emisji: 23.06

mg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaka powinna być polityka państwa wobec Polonii?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 18:35
W Krynicy-Zdroju trwa XXVI Forum Ekonomiczne, w ramach którego po raz pierwszy odbywa się też Forum Polonijne. Retransmitujemy obszerne fragmenty debaty na temat polityki Polski wobec rodaków za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy w Rumunii - potomkowie osadników

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 19:30
Podróżowali Łukiem Karpat, by zasiedlić ziemię w okolicach Suczawy. Zakładali wsie, kopalnie soli, karczowali lasy, uprawiali górskie pola. Zapraszamy na opowieść o Polakach z Bukowiny Rumuńskiej.
rozwiń zwiń