X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przygotowuje do życia i otacza opieką. O wyjątkowości Lasek

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 17:30
- Laski od samego początku były otwarte na człowieka, bez względu na jego światopogląd - mówi siostra Jana Maria Ściga, wychowawczyni domu dziewcząt w Laskach.
Audio
  • Co stanowi o wyjątkowości ośrodka w Laskach? (Twarzą w twarz/ Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Olga PRaktika/ Shutterstock

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach istnieje od 1921 roku. W Laskach bywali i pisali swoje utwory, m.in. Antoni Słonimski, Jerzy Liebert czy Marian Brandys. Wszyscy pochowani są na miejscowym cmentarzu. Tu tworzyli także: Zbigniew Herbert, Ewa Szelburg-Zarembina czy ks. Jan Twardowski.

Laski często bywają kojarzone z niewidomymi, choć pomoc znajdą tam również osoby niedowidzące, słabowidzące i mające inne niepełnosprawności. Każdy, mający problemy ze wzrokiem, zostanie w tym miejscu otoczony wszechstronną opieką: od edukacyjnej, po wychowawczą, rehabilitacyjną i religijną. - Mamy bazę specjalistów i ponad stuletnie doświadczenie w pracy z osobami z dysfunkcją wzroku - wyjaśnia dyrektor ośrodka, Elżbieta Szczepkowska.

Obecnie edukacja dla osób niepełnosprawnych i z dysfunkcjami jest oczywistością, ale w momencie założenia ośrodka w Laskach przed II wojną światową była to śmiała koncepcja. - Przyjmujemy dzieci na każdym etapie kształcenia. Najkorzystniejsze z naszego punktu widzenia są przypadki, w których możemy zajmować się dziećmi w czasie całego procesu kształcenia - opowiada Wojciech Święcicki, dyrektor Szkół Specjalnych.

Goście programu w studiu Jedynki / fot. Wojciech Kusiński/ PR Goście programu w studiu Jedynki / fot. Wojciech Kusiński/ PR

W audycji mówimy również o metodach kształcenia i wyjątkowości ośrodka w Laskach.

***

Tytuł audycji: Droga na szczyt z cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Wojciech Urban

Gość: Elżbieta Szczepkowska (dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach), Stanisław Badeński (dyrektor Szkół Ponadgimnazjalnych), Wojciech Święcicki (dyrektor Szkół Specjalnych), siostra Jana Maria Ściga (wychowawczyni domu dziewcząt), Leszek Połomski (wychowawca domu chłopców)

Data emisji: 8.06.2017

Godzina emisji: 23.11

sm/zi

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak pomagać niepełnosprawnym, żeby... nie szkodzić?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 20:06
- Żegnając się z niewidomymi kolegami mówiłam "do widzenia", "do zobaczenia", a potem zastanawiałam się, czy to właściwe. Ale co niby mielibyśmy mówić: "do pomacania" czy "do usłyszenia"?! Taka komunikacja jest zupełnie naturalna – mówi Małgorzata Szumowska, dyrektorka Niewidzialnej Wystawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawo do godnego życia dla dorosłych niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 23:41
- Nikogo nie interesuje, co stanie się z takimi osobami, jak mój dorosły niepełnosprawny syn, a ich największy problem pojawi się, gdy stracą oparcie w rodzinie - mówi Jolanta Lorens.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projektowanie uniwersalne i konkurs Lider Dostępności

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 17:36
- Chcemy pokazać, że warto projektować, uwzględniając każdego, bo to nam wszystkim koniec końców się opłaca - mówi Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.
rozwiń zwiń