"Sklejam się" - Grażyna Łobaszewska pokazuje siłę

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 19:57
- Cały ten materiał napisany jest dla silnej kobiety, którą chyba jestem. W tym roku stuknęło 40 lat odkąd występuję na scenie, więc "Sklejam się" będzie jubileuszową płytą - mówi artystka.
Audio
  • Grażyna Łobaszewska o swoim występie na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i płycie "Sklejam się" (Koncert życzeń/Jedynka)
- Przestaję się rozklejać. Od dziś będę się sklejać - mówi Grażyna Łobaszewska nawiązując do tytułu swojej nowej płyty
- Przestaję się rozklejać. Od dziś będę się sklejać - mówi Grażyna Łobaszewska nawiązując do tytułu swojej nowej płytyFoto: Jan Bogacz/TVP/PAP

Podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu nie można było jeszcze usłyszeć premierowego materiału Grażyny Łobaszewskiej. Wokalistka, w duecie z Kayah, wykonała za to swój wielki przebój "Czas nas uczy pogody". Efekt był zachwycający. - Mateusz Pospieszalski napisał dwa aranże. Zdecydowanie wybrałam ten, który można było usłyszeć podczas koncertu. W tej wersji ta piosenka zażyła na nowo, więc jak jak widać nie pomyliłam się - zauważa gość Jedynki.

W audycji nadawanej z plenerowego studia obok opolskiego amfiteatru Grażyna Łobaszewska zdradziła również, z kim nagrywała płytę "Sklejam się".

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzą: Maria Szabłowska, Paweł Sztompke, Marcin Kusy

Gość: Włodek Pawlik (jazzman, pianista, kompozytor, aranżer)

Data emisji: 5.06.2016

Godzina emisji: 11.27

pg/bch

Czytaj także

Kobiety metamuzyczne pokazują, jak można żyć pięknie i z pasją

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 15:49
- To kobiety różnych pokoleń wykonujące różne gatunki muzyczne, ale również osoby, które muzyką żyją, chociaż jej nie wykonują - mówi Artur Cieślar o bohaterkach swojej książki "Kobieta metamuzyczna". To zbiór opowieści nie tylko o muzyce, ale i kobiecej duszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodek Pawlik szczęśliwy po występie w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 14:43
- Udało się przełamać stereotyp, że jazz raczej nie nadaje się dla szerokiej publiczności. Okazuje się, że nie taki diabeł straszny, tylko widocznie musi się nazywać Włodek Pawlik - śmieje się laureat Grammy.
rozwiń zwiń