X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Styczeń i Ernest Bryll przywołują duchy poetów

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 15:28
- W jakiś sposób wszystkich ich poznałem. Potem, kiedy zmarli, przyśnili mi się i napisałem o tym wiersz - mówi współprowadzący audycję Ernest Bryll.
Audio
  • Ernest Bryll i Marcin Styczeń o nieżyjących poetach: Stanisławie Grochowiaku, Marianie Ośniałowskim i Jakubie Zonszajnie (Oj, gębo moja/Jedynka)
Ernest Bryll (L) i Marcin Styczeń (P)
Ernest Bryll (L) i Marcin Styczeń (P)Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

On oraz Marcin Styczeń są autorami książki "Duchy poetów" (2013). Jest to zapis ich rozmów o dziewięciu poetach, których Ernest Bryll znał za życia. W związku ze zbliżającymi się zaduszkami prowadzący audycję "Oj, gębo moja" postanowili przypomnieć sylwetki trzech z nich. Zaczęli od tego najbardziej znanego, czyli Stanisława Grochowiaka.

- Kiedy przeczytałem jego debiutancką "Balladę rycerską", zobaczyłem poezję młodego, niespełna rok starszego ode mnie, człowieka, ale ukształtowaną, bardzo wyraźną z jakąś swoją wizją, tonacją. Coś, co wznosiło odmienność do tego nudnawego świata poezji. Ja wtedy jeszcze tak się wypoczwarzałem, chciałem coś tam napisać, a on od swoich pierwszych wydanych wierszy był poetą tak samo dobrym, jak w tych ostatnich - podkreśla Ernest Bryll.

Dwa inni poeci, którym poświęcona była audycja, to Marian Ośniałowski i Jakub Zonszajn.

***

Tytuł audycji: "Oj, gębo moja" w ramach pasma "Twarzą w Twarz"

Prowadzą: Ernest Bryll, Marcin Styczeń

Data emisji: 28.10.2016

Godzina emisji: 23.05

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mazurek Dąbrowskiego" nie powstałby, gdyby nie pewna przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 20:00
- "Mazurek Dąbrowskiego" oficjalnie hymnem został dopiero w okresie II Rzeczpospolitej, w 1927 roku. Wcześniej były walki o to, co ma być hymnem - przypomina Ernest Bryll. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fałszywa legenda generała Józefa Bema

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 15:45
W audycji przybliżyliśmy tajemniczą postać generała Bema - jednego z trzech bohaterów powstania listopadowego, którzy zapisali się w powszechnej pamięci. Pozostali dwaj to Ordon i generał Sowiński.
rozwiń zwiń