X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Bujak o Polsce odradzającej się ze zniewolenia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 18:00
- Kardynał Wyszyński to była postać, która głosiła nam wspaniałe słowa. Obchody milenium chrztu Polski to było moim zdaniem pierwsze pospolite ruszenie narodu ku wolności – mówi Adam Bujak.
Audio
  • Adam Bujak opowiada m.in. o obchodach milenium chrztu Polski (Twarzą w twarz/Jedynka)
Uroczystości Tysiąclecia Chrztu Polski w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Nz. m.in. prymasa Polski kardynał Stefan Wyszyński (3L), kapelan prymasa ksiądz infułat Władysław Padacz (2L)
Uroczystości Tysiąclecia Chrztu Polski w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Nz. m.in. prymasa Polski kardynał Stefan Wyszyński (3L), kapelan prymasa ksiądz infułat Władysław Padacz (2L)Foto: PAP/Andrzej Kossobudzki Orłowski

Adam Bujak jako 24-latek fotografował największych hierarchów i przełomowe wydarzenie historyczne, jakim były obchody 1000-lecia chrztu Polski w 1966 roku.  - Myśmy wszędzie witali kardynała Wyszyńskiego jako wielkiego męża stanu. Gomułkę traktowaliśmy fatalnie, uważaliśmy, że jest to nieudacznik – opowiada.

Jak Adam Bujak wspomina pracę dokumentującą w zdjęciach pontyfikat Jana Pawła II? Jakie nieznane zdjęcia Karola Wojtyły już wkrótce będziemy mogli zobaczyć? O jakich zdjęciach fotograf mówi, że szkoda, iż nie powstały? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: Klimaty Krakowa (w paśmie "Twarzą w twarz")

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Adam Bujak (fotograf)

Data emisji: 15.04.2016

Godzina emisji: 23.08

gs/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Źródło" - reportaż Doroty Bonieckiej - Górny

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 17:00
14 kwietnia 966 r. jest datą podawaną najczęściej jako początek chrystianizacji państwa polskiego. Wtedy właśnie Mieszko I przyjął najprawdopodobniej na Ostrowie Tumskim chrzest. Czy współcześni Polacy mają świadomość tego co wydarzyło się w tym miejscu i jakie to miało konsekwencje?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wokół roku 966. Chrzest i inne polskie sukcesy

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 14:00
– To na tyle ważna dla polskiej tożsamości narodowej rocznica, że konieczne jest mówienie i pisanie o jej wpływie na kulturę polską – mówił mediewista prof. Krzysztof Ożóg.
rozwiń zwiń