X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks. Jacek Stryczek: w Krakowie wypada być głębokim człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 13:50
- Jest pewna grupa osób, które uważają, że jeśli noszą tytuł profesora lub szaty duchowne i mieszkają w Krakowie, to powinny otrzymywać więcej czci, ale to staje się powoli krakowskim folklorem - tak ks. Jacek Stryczek opowiadał o atmosferze panującej w tym mieście.
Audio
  • Ks. Jacek Stryczek o atmosferze Krakowa, swoim podejściu do kapłaństwa i pomaganiu (Klimaty Krakowa/Jedynka)
Ks. Jacek Stryczek
Ks. Jacek StryczekFoto: PAP/Jacek Turczyk

Jednocześnie przyznał, że w Krakowie istnieje genius loci - duch miejsca, który sprawia, że tu "wypada być głębokim człlwiekiem". - Mówię teraz na poważnie. Od 1995 działałem na forum ogólnopolskim, byłem wtedy duszpasterzem akademickim i pracowałem w różnych miejscach w naszym kraju - przekonuje. - W Krakowie spotkałem wielu ludzi, którzy mnie zainspirowali - ks. Tischnera, ks. Życińskiego, ks. Hellera, prof. Stróżewskiego, obecnego biskupa Grzegorza Rysia.

Ks. Jacek Stryczek opowiadał także o swoim niedopasowaniu do świata, powołaniu, "Szlachetnej Paczce" i "katomarksizmie". Odpowiedział też na pytanie, jak inni księża reagowali, kiedy postawił konfesjonał przed galerią handlową i zgłosił pomysł, że mógłby być szefem SLD.

***

Tytuł audycji: "Klimaty Krakowa" (pasmo "Twarzą w twarz")

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: ks. Jacek Stryczek (duszpasterz akademicki, duszpasterz ludzi biznesu, prezes Stowarzyszenia Wiosna, twórca "Szlachetnej Paczki")

Data emisji: 10.06.2016

Godzina emisji: 23.11

mg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Woyciechowski: nie ma zgody na wypychanie katolików z życia publicznego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 18:05
- Poprzez pedagogikę wstydu i szyderstwa, wymuszenia presji na to, by nie demonstrować swojego przywiązania do wiary, katolików wypycha się z życia publicznego - mówił w Jedynce prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza komunia. Liczy się duchowość czy prezenty?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 12:55
Pierwsza komunia to moment, w którym mieszają się sfery sacrum i profanum, a wiele dzieci czeka wyłącznie na pieniądze i prezenty. - Uwaga skierowana jest na to, jaki zamówić lokal, jakie wybrać stroje i prezenty - mówi psycholog dr Aleksandra Piotrowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Bałchan. Siostra, która pomaga prostytutkom

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 12:00
- Ludzie, którzy są porzuceni, którzy w dzieciństwie doświadczali przemocy, jako dorośli zmagają się z bardzo głębokimi ranami - mówi Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, prezes Stowarzyszenia "Po Moc" w Katowicach.
rozwiń zwiń