Lidia Jazgar zdradza, co mają nam do powiedzenia święci

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 23:18
- Pracuję przez cały czas głosem, ale też sercem - mówi Lidia Jazgar z zespołu Galicja, który w tym roku obchodzi swoje 30-lecie.
Audio
  • Lidia Jazgar opowiada o umiłowaniu muzyki, pomocy innym i Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie (Twarzą w twarz/ Jedynka)
Lidia Jazgar przy akompaniamencie Zespołu Galicja i Krakowskiej Młodej Filharmoni
Lidia Jazgar przy akompaniamencie Zespołu Galicja i Krakowskiej Młodej FilharmoniFoto: PAP/Stanisław Rozpędzik

Wokalistka woli pozostawić innym ocenę własnej osoby, zaś sama chce się skupić na robieniu tego, co lubi najbardziej. - Codziennie pytam, czy jestem w dobrym miejscu i czy tak chcę. Jako osoba wierząca mam trochę łatwiej, bo jestem przekonana, że Pan Bóg ma dla mnie jedyny, wspaniały plan i on wie najlepiej, a ja już nie muszę - opowiada gość radiowej Jedynki.

Lidia Jazgar opowiadała, w jaki sposób zaczęła współpracować z Fundacją Brata Alberta i Fundacją Anny Dymnej Mimo Wszystko oraz jaką wartość mają zwykłe niespodzianki. Mówiła również o spotkaniach, które otwierają oczy i piosence o czekoladzie, która jest jednym z jej największych przebojów. Artystka wyjaśniła ponadto co pomiędzy wierszami mają nam do powiedzenia święci i dlaczego warto wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

***

Tytuł audycji: "Klimaty Krakowa" (pasmo "Twarzą w twarz")

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Lidia Jazgar (wokalistka zespołu Galicja)

Data emisji: 1.07.2016

Godzina emisji: 23.08

sm/pg

Czytaj także

Ks. Jacek Stryczek: w Krakowie wypada być głębokim człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 13:50
- Jest pewna grupa osób, które uważają, że jeśli noszą tytuł profesora lub szaty duchowne i mieszkają w Krakowie, to powinny otrzymywać więcej czci, ale to staje się powoli krakowskim folklorem - tak ks. Jacek Stryczek opowiadał o atmosferze panującej w tym mieście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olek Klepacz: ta piosenka jest niczym hymn

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 14:54
- Dla mnie to taki hymn, który chciałbym, żeby utkwił słuchaczom w głowach. Nie dzielmy się, nie szukajmy różnic, ale łapmy wspólne punkty, wspólne mianowniki - mówi Olek Klepacz o piosence "Ludzie są fajni".
rozwiń zwiń