X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czego Kraków zazdrości Warszawie i na odwrót?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 00:40
- Bycie z Krakowa dodaje w warszawskich oczach snobizmu, dodatkowej urody i cyganerii. Jest to rodzaj zazdrości pomieszanej z pewnego rodzaju nostalgią - opowiada w radiowej Jedynce poeta Krzysztof Koehler.
Audio
  • Prof. Krzysztof Koehler opowiada o krakówku, Krakowie z perspektywy Pendolino i Teatrze Starym (Klimaty Krakowa/ Jedynka)
Wzgórze Wawelskie w Krakowie
Wzgórze Wawelskie w KrakowieFoto: Pixabay/DzidekLasek

Prof. Koehler do Krakowa przyjechał na studia z Zabrza. Miał stancję w starej kamienicy na ulicy Wygoda, tuż u podnóża Wawelu, dzięki czemu mógł znakomicie chłonąć atmosferę tego miasta. - Było to intensywne doświadczenie czegoś, co można nazwać namacalnością historii i tradycji; wydaje mi się, że każdego wrażliwego człowieka musiało to oszałamiać i dawać niesamowity asumpt do rzetelności, poczucia ciągłości historycznej - opowiada gość Jedynki.

W programie mówiliśmy o krakówku, twórczej niezgodzie na kształt świata, związku Marcina Świetlickiego z Krakowem i środowisku Brulionu. Wyjaśniliśmy również, w jaki sposób Teatr Stary "drażni filistra" i jaki związek z tym ma Jan Klata.

***

Tytuł audycji: "Klimaty Krakowa" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: prof. Krzysztof Koehler (poeta, eseista, powieściopisarz, zastępca dyrektora Instytutu Książki, profesor Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie)

Data emisji: 8.07.2016

Godzina emisji: 23.08

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Bernacki: Kraków jest zdrojem, z którego wszyscy czerpiemy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 13:00
- Zawsze wtedy, gdy mieliśmy do czynienia z rozkwitem Uniwersytetu - Akademii, mieliśmy też do czynienia z rozkwitem Rzeczypospolitej. Te dwa nurty rozwoju intelektualnego i rozwoju politycznego, instytucjonalnego, gospodarczego są ze sobą nierozerwalnie związane – podkreśla profesor Włodzimierz Bernacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Makłowicz o mieszczańskiej kuchni Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 13:05
Jedynkowe studio odwiedził dziennikarz, kucharz i promotor polskiej kuchni. Jak sam twierdzi, ma dwa domy - Kraków i bałkańską Dalmację. - Kraków był kiedyś z Dalmacją w jednym państwie i można to traktować jako całość - mówi.
rozwiń zwiń