X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elitarny Kraków otwiera się na innowacyjność

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 09:33
- Pół żartem mówiąc, jeśli chcesz uznać się za krakowianina, musisz albo od pięciu pokoleń zamieszkiwać w obrębie drugiej obwodnicy albo mieć rodzinny grobowiec na Rakowicach - stwierdziła Jadwiga Emilewicz.
Audio
  • Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz o Krakowie, w którym prężnie rozwijają się firmy technologiczne oraz o przemianie Nowej Huty (Klimaty Krakowa/Jedynka)
Na krakowskim Zabłociu powstają nowoczesne parki technologiczne. Zakładają je absolwenci uczelni krakowskich. Na zdjęciu drukarka 3D
Na krakowskim Zabłociu powstają nowoczesne parki technologiczne. Zakładają je absolwenci uczelni krakowskich. Na zdjęciu drukarka 3DFoto: pixabay/domena publiczna

Nasz gość - wiceminister rozwoju, nie zgodziła się z tą powierzchowną opinią. - Z jednej strony elity krakowskie wydają się zamknięte, z drugiej zaś powojenna historia Krakowa temu zaprzacza. Przypominam, że obecny prezydent Krakowa przyjechał z Sosnowca - dodała.

Jadwiga Emilewicz stwierdziła, że są pewne ścieżki skrócenia dystansu do krakowskich elit. Jedną z tych ścieżek jest Uniwersytet Jagielloński.

W opinii wiceminister, Kraków jest dziś miastem dwóch prędkości. - Jest prędkość wyznaczana przez tradycyjne środowisko artystyczne, zbierające się koło południa w kawiarniach na rynku, oraz druga, którą tworzą studenci i absolwenci krakowskich uczelni. Miasto przyciąga niezwykle wielu młodych ludzi i to oni stają się kołem napędowym gospodarki w mieście, tworzą nowy Kraków - zauważyła wiceminister.

- Młodzi ludzie zakładają własne spółki technologiczne, głównie informatyczne. Firmy te zlokalizowane są przeważnie na Zabłociu. Na przykład jest tam firma, która przoduje w produkcji drukarek 3D - informowała Jadwiga Emilewicz.

W audycji także o specyfice Nowej Huty, kiedyś robotniczej, szarej, a dziś odmienionej, zielonej, tętniącej życiem dzielnicy Krakowa. Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji:  "Klimaty Krakowa" w cyklu "Twarzą w Twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Jadwiga Emilewicz (wiceminister rozwoju, współtwórczyni muzeum PRL, była związana z Ośrodkiem Myśli Politycznej i z Klubem Jagiellonskim)

Data emisji: 22.07.2016

Godzina emisji: 23.10

ab/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unikatowa polska moda w PRL

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 17:00
- Wyjątkowość Polek wynikała z faktu, że trzeba było mocno pomyśleć, zanim coś się założyło czy kupiło - mówiła w Dwójce Joanna Regina Kowalska, kuratorka wystawy "Modna i już! Moda w PRL" w Muzeum Narodowym w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artysta Robert Kasprzycki o swoim Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 13:44
- Każdy narzuca na tę siatkę znaczeniową, mityczną Krakowa swoje siatki. Kraków jest fantastycznym miejscem jako nośnik tego, co ty sobie o nim wyobrazisz - stwierdził Robert Kasprzycki.
rozwiń zwiń