Jacek Wójcicki - krakus z dziada pradziada

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 14:47
- Kraków jest mi bardzo bliski. Gdzie tylko mogę, tam go promuję, a często nawet – na zasadzie takiej trochę przekory – mocno kultywuję tę świętą wojnę Krakowa z Warszawą. Na koncertach opowiadam te wszystkie anegdoty i dowcipy, biorąc to w duży cudzysłów - mówi aktor.
Audio
  • Jacek Wójcicki o swoich związkach z Krakowem (Jedynka/Klimaty Krakowa)
- Krakusi są w pewien sposób specyficzny - mówi Jacek Wójcicki
- Krakusi są w pewien sposób specyficzny - mówi Jacek WójcickiFoto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP/PAP

Jacek Wójcicki urodził i wychował się na krakowskim Zwierzyńcu. - Do dziś dzielnica ta ma lekko podmiejski charakter. Pamiętam krowy na krakowskich Błoniach i kozy na wałach wiślanych. Ten obrazek Krakowa noszę w sercu do dziś - podkreśla artysta związany z Piwnicą pod Baranami.

Gość radiowej Jedynki opisuje szok, jaki przeżył, gdy zaczął wyjeżdżać z Krakowa w inne miejsca Polski. - Skonfrontowałem ten mój Kraków z resztą i zobaczyłem, że tak jak w Krakowie to wcale nie jest wszędzie; że tak jak w Krakowie jest tylko w Krakowie - śmieje się aktor.

Czy Jacek Wójcicki czuje się ambasadorem Krakowa i po czym można poznać, że ktoś jest ze Zwierzyńca, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Klimaty Krakowa" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Jacek Wójcicki (aktor)

Data emisji: 12.08.2016

Godzina emisji: 23.13

pg/mk

Czytaj także

Peru. Kondory jak artyści i kanion odkryty przez Polaków

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 20:22
- Zwiedziłem trochę świata, ale Peru to przedziwna podróż w czasie, bo takich miejsc już nie ma na świecie. Gdy ogląda się rzezy, które zbudowali Inkowie, to wydaje się, że odwiedził ich ktoś z kosmosu, bo to jest wprost niemożliwe - mówi aktor Jacek Wójcicki.
rozwiń zwiń