X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacy są najlepsi krakowscy aktorzy?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 11:33
- Krakowski aktor jest emocjonalny, romantyczny. W wielkich przedstawieniach romantycznego dramatu: "Dziadach", "Wyzwoleniu" czy "Życiu snem" Calderona dały o sobie znać wielka emocjonalność, wielka wyrazistość, wielka miłość, nie tylko siebie, publiczności, ale i historii - ocenia Wojciech Markiewicz, reżyser teatralny.
Audio
  • Jacy są najlepsi krakowscy aktorzy? (Klimaty Krakowa/Jedynka)
. Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej. Dramat Adama Mickiewicza pt. Dziady w reżyserii Konrada Swinarskiego. Jednym z zabiegów inscenizacyjnych było połączenie sceny z widownią poprzez budowę specjalnego pomostu
. Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej. Dramat Adama Mickiewicza pt. "Dziady" w reżyserii Konrada Swinarskiego. Jednym z zabiegów inscenizacyjnych było połączenie sceny z widownią poprzez budowę specjalnego pomostuFoto: PAP/Andrzej Piotrowski

Jak mówi gość Macieja Zdziarskiego, krakowscy aktorzy noszą w sobie też pewną sprzeczność. - Klasycznym przykładem byłby Janek Frycz, uczeń Anny Polony, absolwent szkoły krakowskiej z 1978 roku. Ma wielką siłę wewnętrzną, ale najlepiej udawały mu się role nieudaczników, desperatów i neurotyków - mówi Wojciech Markiewicz. Jak podkreśla, tę sprzeczność doskonale uwidoczniła rola Jana Frycza w filmie "Pornografia" Jana Jakuba Kolskiego. - Innym aktorem, który może być doskonałym przykładem tej pewnej sprzeczności aktorów krakowskich, jest Krzysztof Globisz - dodaje gość "Klimatów Krakowa". 

Czytaj i słuchaj także >>
Kraków Wawel FREE_1200_660.jpg
Czego Kraków zazdrości Warszawie i na odwrót?

Jak zauważył Maciej Zdziarski, między aktorami a radiem wytwarza się rodzaj niezwykłej chemii. - Polega to na niezwykłej wyrazistości, na identyfikacji przez głos, nie ma lepszej identyfikacji. W szkole teatralnej jest przedmiot uczący ich wyrazistości, kiedy nie ma publiczności - mówi Wojciech Markiewicz.

Czy krakowskie i warszawskie życie teatralne się przenikają? Kiedy Teatr Narodowy w Warszawie został przejęty przez "ekipę krakowską"? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Klimaty Krakowa" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Wojciech Markiewicz (reżyser teatralny, dyrektor naczelny i artystyczny w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie)

Data emisji: 19.08.2016

Godzina emisji: 23.13

gs/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czego Kraków zazdrości Warszawie i na odwrót?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 00:40
- Bycie z Krakowa dodaje w warszawskich oczach snobizmu, dodatkowej urody i cyganerii. Jest to rodzaj zazdrości pomieszanej z pewnego rodzaju nostalgią - opowiada w radiowej Jedynce poeta Krzysztof Koehler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elitarny Kraków otwiera się na innowacyjność

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 09:33
- Pół żartem mówiąc, jeśli chcesz uznać się za krakowianina, musisz albo od pięciu pokoleń zamieszkiwać w obrębie drugiej obwodnicy albo mieć rodzinny grobowiec na Rakowicach - stwierdziła Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Wójcicki - krakus z dziada pradziada

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 14:47
- Kraków jest mi bardzo bliski. Gdzie tylko mogę, tam go promuję, a często nawet – na zasadzie takiej trochę przekory – mocno kultywuję tę świętą wojnę Krakowa z Warszawą. Na koncertach opowiadam te wszystkie anegdoty i dowcipy, biorąc to w duży cudzysłów - mówi aktor.
rozwiń zwiń