X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Siergiej Kowaliow: Związek Radziecki był lepszy od współczesnej Rosji

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 16:00
- Życie było bardzo brutalne i często nas okłamywano, ale ten fałsz nie był tak powszechny jak teraz. Nasza nowa władza nauczyła się kłamać tak, żeby wierzyło jej jak najwięcej ludzi na Zachodzie - ocenia Siergiej Kowaliow.
Audio
  • Rozmowa z Sergiejem Kowaliowem o Związku Radzieckim i współczesnej Rosji i dyskusja w studio z udziałem Zbigniewa Parfianowicza i Macieja Jastrzębskiego
- Putin bez wrogów nie potrafi żyć. W innym przypadku sam musiałby brać odpowiedzialność za sytuację w kraju - podkreśla Sergiej Kowaliow
- Putin bez wrogów nie potrafi żyć. W innym przypadku sam musiałby brać odpowiedzialność za sytuację w kraju - podkreśla Sergiej Kowaliow Foto: PAP/Paweł Supernak

Jak zwraca uwagę gość "Więcej niż świat" władze rosyjskie naruszają prawa człowieka, jednocześnie zapewniając, że robią wszystko, aby te prawa chronić. - Wszystko tłumaczą wolą narodu. Weźmy aneksję Krymu. Według nich Chruszczow popełnił błąd, przekazując półwysep Ukrainie, a jednocześnie odwołują się do rzekomo spontanicznego referendum, które uznali za podstawę do zagarnięcia Krymu. Przy tym nawet słowem się nie zająknęli na temat międzynarodowych norm i obowiązków - ocenia Siergiej Kowaliow, który w 1969 roku tworzył pierwszą w Związku Radzieckim organizację broniącą praw człowieka.

Jak zmieniało się postrzeganie Związku Radzieckiego na Zachodzie, kiedy doszło do swoistego przebudzenia? Czy myślenie zwykłych obywateli ZSRR i współczesnej Rosji jest takie samo? Czy rozpad Związku Radzieckiego, tak jak mówi często prezydent Putin, był katastrofą? Czy Borys Jelcyn miał szansę odmienić Rosję? Jak funkcjonują dwie opozycje w Rosji? Jaki jest cel ich istnienia? Jak skończy się sprawa Nadii Szewczenko? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Siergiejem Kowaliowem i dyskusji o przemianach we współczesnej Rosji Zbigniewa Parafianowicza i Macieja Jastrzębskiego, którzy starali się m.in. odpowiedzieć na pytania jaka powinna być postawa Zachodu wobec Rosji i jak potoczy się przyszłość tego kraju.

W poniedziałek wywiad z Siergiejem Kowaliowem zostanie opublikowany w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Nowa audycja Jedynki "Więcej niż świat" jest wspólnym przedsięwzięciem Programu 1 Polskiego Radia i "Dziennika Gazety Prawnej".

***

Tytuł audycji: Więcej niż świat

Przygotował: Grzegorz Ślubowski

Goście: Maciej Jastrzębski (moskiewski korespondent Polskiego Radia), Siergiej Kowaliow (rosyjski opozycjonista, m.in, były wiceprezes stowarzyszenia "Memoriał" ), Zbigniew Parafianowicz (Dziennik Gazeta Prawna)

Data emisji: 24.04.2016

Godzina emisji: 14.08

gs/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jewgienij Gontmacher: słabnąca Rosja zagrożeniem dla sąsiadów

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 18:40
- Najlepiej dla Zachodu, żeby Rosja stała się cywilizowanym krajem, w pełni przewidywalnym – uważa Jewgienij Gontmacher, ekonomista, były minister spraw społecznych Rosji. Obarcza jednak zachodnią Europę częściową winą za to, co dzisiaj się dzieje w jego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patriarcha Filaret: Putin idzie tym samym tropem, co Hitler

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 18:40
Prawosławni wierni na Ukrainie najczęściej należą albo do Patriarchatu Kijowskiego, który ma bardzo proukraińskie stanowisko, albo do Moskiewskiego, który jest podporządkowany Rosji. Po aneksji Krymu i wybuchu wojny w Donbasie wierni Patriarchatu Moskiewskiego zaczęli masowo przechodzić do ukraińskich cerkwi. Obecnie Patriarchat Kijowski jest największym kościołem Ukrainy, który liczy około 20 mln osób. Według sondaży jest liderem zaufania społecznego. Z jego zwierzchnikiem patriarchą Filaretem w Kijowie spotkał się Żenia Klimakin.
rozwiń zwiń