X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jens Stoltenberg: szczyt NATO w Warszawie będzie przełomowy

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 16:35
- NATO podejmie tu kluczowe decyzje, o tym jak dostosować się do nowej sytuacji pełnej wyzwań w dziedzinie bezpieczeństwa, włączając w to agresywną politykę Rosji - powiedział Jens Stoltenberg.
Audio
  • Jens Stoltenberg o planach NATO (Więcej niż świat/Jedynka)
Jens Stoltenberg
Jens StoltenbergFoto: flickr/EU2016 NL/CC BY 2.0

Sekretarz generalny NATO poinformował, że zdecydowano już o zwiększeniu obecności wojskowej NATO we wschodniej części Europy, a na szczycie w Warszawie mają zapaść ostateczne decyzje. Podkreślił, że będą to siły międzynarodowe, co wyśle sygnał, że atak na jeden kraj będzie atakiem na całe NATO.

- Niektórzy sojusznicy: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Niemcy już zadeklarowali, że będą w czołówce krajów wzmacniających te siły - powiedział Stoltenberg i przypomniał, że USA podwoiły już przeznaczone na ten cel środki. Zwrócił też uwagę, że NATO znacznie wzmocniło gotowość wojsk do reakcji na zagrożenie i 30 tys. żołnierzy może być przerzucona do każdego miejsca na świecie w bardzo krótkim czasie.

Sekretarz NATO zaznaczył, że jest to element strategii obronnej i odstraszania i nie oznacza żadnego prowokowania konfliktu. Dodał, że strategia ta sprawdza się już od prawie 70 lat. Przyznał jednak, że obecne działania Rosji wymagają stanowczej odpowiedzi Sojuszu Północnoatlantyckiego. - Obserwujemy jak Rosja inwestuje w siły zbrojne i z ich pomocą pokazuje światu, że może zmieniać granice w Europie - powiedział Stoltenberg.

Ile wojsk NATO zamierza wysłać w nasz region? Czy to wystarczy, by odeprzeć ewentualną rosyjską inwazję? Jak Sojusz zamierza reagować na prowokacyjne zachowania rosyjskich pilotów? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy i komentarzy zaproszonych gości. 

***

Tytuł audycji: Więcej niż świat

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: Jens Stoltenberg (sekretarz generalny NATO), Beata Płomecka (korespondent PR), Michał Potocki (Dziennik Gazeta Prawna), Jacek Bartosiak (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego)

Data emisji: 22.05.2016

Godzina emisji: 14.11


Audycja "Więcej niż Świat" to wspólne przedsięwzięcie Programu 1 Polskiego Radia i "Dziennika Gazety Prawnej". W programie rozmawiamy z ludźmi, którzy mają wpływ na losy świata, sami aktywnie uczestniczyli w procesach kształtujących Europę, byli świadkami historii. Wywiad wyemitowany w radiu w niedzielę, w poniedziałek opublikowany będzie w "Dzienniku Gazecie Prawnej".


fc/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Macierewicz: polski punkt widzenia podzielany w NATO

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 17:25
Minister obrony narodowej oczekuje, że rezultaty lipcowego szczytu NATO w Warszawie będą zgodne z polskimi postulatami.
rozwiń zwiń