X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Podwójne espresso" z wizytą w dworku Marszałka Józefa Piłsudskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 12:09
Z okazji Święta Niepodległości, dzisiejszego poranka słuchacze Jedynki mogli poczuć się tak, jakby byli na spacerze w Milusinie, czyli w dworku Marszałka Józefa Piłsudskiego w podwarszawskim Sulejówku. Monika Tarka i Robert Kilen wybrali się na zwiedzanie tego uroczego miejsca z opiekunem Milusina panem Jerzym Pawłowskim.
Audio
Dworek w Milusinie
Dworek w MilusinieFoto: Polskie Radio

- Jak Marszałek tutaj zamieszkał w 1923 roku to był właściwie osobą prywatną. Był to okres kiedy odsunął się od życia politycznego - opowiada pan Jerzy.  - To był jego pierwszy dom, prawdziwy, rodzinny, ciche i spokojne miejsce, które znalazł po ponad 30 latach trudnego i intensywnego życia. Przecież jak miał 19 lat został skazany na zesłanie na Syberię, na pięć lat. Później, po powrocie, wielokrotne aresztowania, konspiracja, pierwsza wojna światowa, walka z bolszewikami.  Nie oszczędzał się, co oczywiście odbiło się na jego zdrowiu. Dlatego to miejsce w Sulejówku było dla niego idealne. Tu była całkowita cisza, spokój, zaledwie kilka domów. Pies tylko czasami szczekał, tak jak teraz kiedy rozmawiamy - opowiadał Jerzy Pawłowski.


Monika Tarka i Robert Kilen w Milusinie Monika Tarka i Robert Kilen w Milusinie

Dlaczego pies z Milusina ma sto lat, jak wyglądał gabinet Piłsudskiego, czego Marszałek nie lubił jeść na obiad a co lubił pić i dlaczego trwają poszukiwania niedźwiedzia z salonu ? Tego wszystkiego można się dowiedzieć w czasie zwiedzania Milusina. Zachęcamy do wysłuchania audycji.

 ***

 Audycja: "Podwójne espresso"

Prowadzą: Monika Tarka i Robert Kilen

Gość: Jerzy Pawłowski (opiekun Milusina)

Data emisji: 11.11.2016

Godz. emisji: 5:00 - 6:00

mt/rk/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piłsudski lubił sobie pospać

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2011 13:08
W audycji "W Cztery oczy" przyjrzeliśmy się mniej znanym faktom z życia naszych wielkich postaci historycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe pamiątki po Józefie Piłsudskim w Archiwum Akt Nowych

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 15:41
Pisma do Józefa Piłsudskiego, laurki od uczniów, życzenia od kombatantów oraz dokumenty związane z gen. Edwardem Śmigłym-Rydzem uratowane w latach 60. od zniszczenia przez archiwistkę Danutę Filar zostały przez nią przekazane do Archiwum Akt Nowych.
rozwiń zwiń