Herbata - napój, który zdrowia Ci doda!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 09:35
Pijemy ją codziennie i nawet nie wiemy jaka jest zdrowa. Międzynarodowy Dzień Herbaty to dobry moment, żeby przybliżyć tę wiedzę.
Audio
  • Konrad Pociask o herbacie (Podwójne espresso/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Regularne picie herbaty przyczynia się do obniżenia ciśnienia i spadku poziomu złego cholesterolu we krwi. Herbata regeneruje organizm palacza. Zawarte w niej polifenole powstrzymują uszkodzenia DNA, do jakich dochodzi na skutek działania toksyn wdychanych wraz z papierosowym dymem. Te same polifenole pomagają leczyć przeziębienie, hamują rozwój wirusów w organizmie.

Herbata spowalnia też procesy starzenia bo zawiera przeciwutleniacze. Trzeba by zjeść 6 jabłek, żeby dostarczyć sobie taką ilość przeciwutleniaczy, ile zawiera jeden kubek czarnej herbaty!

Czy herbatę można przedawkować, na co pomaga picie zielonej herbaty i do czego mogą się przydać torebki z zaparzoną herbatą, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Podwójne espresso"

Prowadzą: Monika Tarka i Robert Kilen

Gość: Konrad Pociask (e-herbata.pl)

Data emisji: 15.12.2016

Godzina emisji: 5.40

mt/pg

Czytaj także

Picie herbaty służy naszej harmonii

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 11:59
Zielona, czarna, biała, żółta, czerwona. Chińska, japońska, indyjska, gruzińska, afrykańska. Odmian herbaty jest wiele. W Jedynce mówimy, czym między sobą się różnią i na czym polega filozofia ich parzenia.
rozwiń zwiń