W Warszawie stanie Smog Free Tower?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 09:58
W Warszawie mogłaby stanąć wieża antysmogową Smog Free Tower. Konstrukcję wymyśloną przez Holendrów chciałby ustawić w stolicy radny dzielnicy Białołęka Filip Pelc.
Audio
  • Czyste powietrze i biżuteria ze smogu. Czy Warszawa zrealizuje holenderski pomysł? (Podwójne espresso/Jedynka)
Smog Free Tower w Pekinie
Smog Free Tower w PekinieFoto: WU HONG/PAP/EPA

- Wieża antysmogowa to konstrukcja, która zasysa brudne powietrze, filtruje je i wypuszcza już oczyszczone. To jest taki wielki siedmiometrowy odkurzacz - tłumaczy w radiowej Jedynce Filip Pelc.

Jak dodaje radny warszawskiej Białołęki, tego typu urządzenie stoi w Rotterdamie i interesuje się nim coraz więcej miast. - Wieża oczyszcza 30 tys m3 powietrza na godzinę. Na całą Warszawę to za mało, ale kilka takich wież mogłoby skutecznie oczyścić powietrze w mieście - podkreśla gość "Podwójnego espresso".

Ile kosztuje Smog Free Tower i w jaki sposób może wykorzystywać smog do produkcji biżuterii, dowiesz się z nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Podwójne espresso"

Prowadzą: Monika Tarka i Robert Kilen

Gość: Filip Pelc (radny warszawskiej Białołęki)

Data emisji: 12.01.2017

Godzina emisji: 5.40

mt/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GIS alarmuje: smog szczególnie szkodliwy dla seniorów, dzieci i osób aktywnych

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 14:37
Wysokie stężenie pyłu w powietrzu jest szczególnie szkodliwe dla seniorów, dzieci i osób aktywnych fizycznie, długotrwałe narażenie na pył zwiększa zagrożenie chorobami płuc, a krótkotrwałe - nasilać objawy alergii - ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny.
rozwiń zwiń