"La La Land" - musical jak sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 09:00
Od dziś w polskich kinach amerykański musical "La La Land". W rolach głównych Ryan Gosling i Emma Stone. - To jest czarny koń w wyścigu o Oscary - mówi Michał Montowski.
Audio
  • Dziennikarz Michał Montowski o musicalu "La La Land" (Podwójne espresso/Jedynka)
Kadr z filmu La La Land
Kadr z filmu "La La Land"Foto: Dale Robinette/materiały prasowe

Filmem już zachwyciło się Hollywood. Musical zdobył Złote Globy we wszystkich siedmiu kategoriach, w których był nominowany. - Idziemy na musical rozrywkowy najwyższej klasy, osadzony doskonale w tradycji tego gatunku amerykańskiego - mówił Michał Montowski w rozmowie z Moniką Tarką i Robertem Kilenem - Dostajemy perfekcyjnie skrojony film, gdzie jest najwyższej klasy choreografia, gdzie kompozycje kolorystyczne każdego kadru, ruch i sekwencje są zrobione po mistrzowsku.

O czym jest musical  "La La Land" i czy może stać się najgłośniejszym filmem tego roku, usłyszycie w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Podwójne espresso"

Prowadzą: Monika Tarka i Robert Kilen

Gość: Michał Montowski (dziennikarz redakcji kulturalnej Radiowej Jedynki)

Data emisji: 20.01.2017

Godzina emisji: 5.40

mt/mg

Czytaj także

Rudolf Valentino - od fordansera do amanta

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 12:00
- Był pierwszym aktorem otoczonym kultem, rozszarpywanym przez fanki. Nawet jego samego to zdumiewało - mówił o aktorze w 90. rocznicę jego śmierci krytyk filmowy Andrzej Kołodyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyskusja o wyższości Cannes nad Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 14:40
Dokładnie 70 lat temu, 20 września 1946 r., zainaugurowano pierwszą edycję festiwalu w Cannes. - To najważniejsze święto kina w Europie, a moim zdaniem spokojnie może konkurować z hollywoodzką ceremonią. Może jest nawet ważniejsze - mówi Joanna Sławińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla kogo Złote Globy? Poznaj faworytów

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 15:00
- Już w niedzielę 8 stycznia zostaną wręczone Złote Globy. Nagrody zagranicznych dziennikarzy akredytowanych w Hollywood będą przyznawane po raz 74. Faworytami są "La La Land" Damiena Chazelle'a z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone - to film, który ma 7 nominacji, "Fences" Denzela Washingtona - jego tematem są problemy związane z rasizmem i "Moonlight" Barry'ego Jenkinsa - to także film o problemach czarnych Amerykanów - mówił Michał Montowski.
rozwiń zwiń