X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Irkuck - syberyjskie miasto pełne polskich śladów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 08:34
Dziś Irkuck liczy blisko 700 tys. mieszkańców i jest stolicą wschodniej Syberii. W XIX wieku miasto to było centralnym miejscem, gdzie osiedlano polskich zesłańców.
Audio
  • Polskie ślady w Irkucku (Podwójne espresso/Jedynka)
Irkuck
IrkuckFoto: E. Poźniak/PR

Irkuck leży nad Angarą – jedną z największych rzek w Rosji. Z jednej na drugą stronę miasta można przejechać po trzech mostach. Pierwszy, już nieistniejący most, zbudowali polscy zesłańcy. Doskonale zachowana jest za to Brama Moskiewska, czyli miejsce, gdzie wprowadzano do miasta więźniów, w tym tysiące Polaków. Bywało, że z Moskwy szli piechotą. Taka podróż trwała 9 miesięcy.

Do dziś w Irkucku jest wiele polskich śladów, m.in. ulica Dybowskiego - polskiego badacza, naukowca i eksploratora, który badał jezioro Bajkał czy ulica Powstańców Polskich. Wielu mieszkańców ma również polsko brzmiące nazwiska.

Zapraszamy do wysłuchania relacji z Irkucka. Przewodnikami dziennikarzy Polskiego Radia byli mieszkający w tym mieście Polacy.

***

Tytuł audycji: Podwójne espresso

Przygotowali: Edyta Poźniak i Piotr Pogorzelski

Data emisji: 2.05.2017

Godzina emisji: 5.36

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ma na celu ułatwienie powrotu i osiedlania się w Polsce osób polskiego pochodzenia.Sejm uchwalił nowelizację ustawy o repatriacji

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 18:59
Nowe formy pomocy finansowej dla repatriantów, m.in. do 25 tys. zł na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych oraz ustanowienie pełnomocnika rządu ds. repatriacji i Rady ds. Repatriacji - zakłada uchwalona przez Sejm nowela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Wielki Powrót". Dzień Repatrianta w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 18:01
2 maja ruszyła kampania społeczna Polskiego Radia "Wielki Powrót" i cykl audycji realizowanych i emitowanych przez Program 1 Polskiego Radia oraz Polskie Radio 24.
rozwiń zwiń