Biegnie wzdłuż Bałtyku i żongluje, żeby pomóc dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 09:50
Nietypowego zadania podjął się pan Krzysztof Drabik, rekordzista świata w żonglowaniu. W zeszłym roku żonglował przez 19 dni, biegnąc prawie 500 km wzdłuż linii brzegowej Bałtyku.
Audio
  • Krzysztof Drabik o swojej akcji charytatywnej polegającej na biciu rekordu w żonglowaniu (Podwójne espresso/Jedynka)
Krzysztof Drabik
Krzysztof DrabikFoto: PAP/Marcin Kmieciński

Teraz spróbuje pobić swój własny rekord. Ma być 500 km w 10 dni wzdłuż polskiego wybrzeża. Start dziś (8.08) o 11:11 w Świnoujściu.

- To nie jest łatwe zadanie, biegnę po linii mokrej plaży, z wodą w butach. Wyzwaniem jest też pogoda. W zeszłym roku na 19 dni aż 14 było wietrznych, chłodnych lub deszczowych. Ale akcja jest fajna, charytatywna, biegnę, żeby pomóc dzieciom, które niestety w czasie wakacji dowiadują się jak niebezpieczna jest woda - mówił dzisiaj w "Podwójnym Espresso" Krzysztof Drabik.

Biegnąc i żonglując, pan Krzysztof będzie zbierał pieniądze na pomoc najmłodszym, którzy w czasie wakacji ulegają wypadkom nad wodą. Będą także rozdawane ulotki fundacji "Twój rekord pomaga" uczulające rodziców na to, żeby latem zadbali o bezpieczeństwo swoich pociech.

Skąd pomysł na bieganie i żonglowanie i co się będzie działo na trasie biegu, można posłuchać w nagraniu audycji.

Krzysztof Drabik to najsłynniejszy barman w Polsce. Po zwycięstwie w telewizyjnym programie "Mam talent" postanowił wykorzystać sławę, żeby pomagać dzieciom.

***

Tytuł audycji: Podwójne espresso

Prowadzą: Monika Tarka i Robert Kilen

Gość: Krzysztof Drabik (barman, żongler, Fundacja Dzieciom "Twój rekord pomaga")

Data emisji: 28.07.2017

Godzina emisji: 5.40

mt/pg