X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Listopadowe jesienne smuteczki... dobre dla naszego zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 08:06
Starsi Panowie Dwaj, śpiewali, że jesień przychodzi, by "do serc i do ogródków ponapuszczać melancholii oraz smutków". Mamy połowę listopada, tego miesiąca najbardziej nie lubią Polacy. Julian Tuwim pisał : "Listopad: jeden z dotkliwszych wrzodów na dwunastnicy roku."
Audio
  • Listopadowe jesienne smuteczki... dobre dla naszego zdrowia (Podwójne espresso/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: East News/Glow Images

- W listopadzie nasz organizm podlega działaniu przyrody, na drzewach nie ma już liści, dni są coraz krótsze a słońca jest coraz mniej. Związane z tym obniżenie nastroju, wyciszenie i smutek są czymś naturalnym i nie należy z nimi walczyć - mówiła w "Podwójnym espresso" psycholog Karina Mucha.

Nasz organizm nie tylko działa w rytmie dobowym, ale mamy w sobie także rytm związany z porami roku. Kiedyś nasi przodkowie po lecie, czyli takim okresie energii, aktywności, przygotowań do zimy, wchodzili w listopadzie w okres odpoczynku i zwolnienia tempa życia. Teraz nasza kultura narzuca całoroczną aktywność, a natury nie da się oszukać. Nie należy więc z nią walczyć.

- Smutek należy do jednej z naszych podstawowych emocji, jest naszym mechanizmem obronnym. Dlatego okres jesienny jest ważny dla rozwoju naszych uczuć - mówi Karina Mucha.

O plusach, które mają jesienne smuteczki usłyszycie w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Podwójne espresso

Gość: Karina Mucha (psycholog)

 Autorzy: Monika Tarka i Robert Kilen

Emisja: 14.11.2017

Godzina: 5:40

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowy Dzień Uśmiechu z Wiesławem Tupaczewskim

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 10:00
"Minuta śmiechu przedłuża życie o godzinę" - mówi chińskie przysłowie i znajduje to potwierdzenie w naukowych badaniach.
rozwiń zwiń