Broda nie jest dla leniuchów!

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:26
Ile czasu codziennie Mikołaj poświęca na pielęgnację swojej długiej brody? Zdaniem fachowców, przynajmniej 15 minut. Taka broda wymaga starannego mycia (nie mydłem, tylko delikatnym szamponem), dokładnego czesania, zmiękczania i nawilżania.
Audio
  • Broda nie jest dla leniuchów! ("Podwójne espresso"/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Volodymyr Tverdokhlib

Dziś w "Podwójnym espresso" Bartek Jędrzejak, autor książki "Męska sprawa" mówił, że broda to nie jest coś dla leniucha, kogoś komu nie chce się rano golić.

- Wręcz przeciwnie. Broda jest dla faceta, który jest systematyczny, konsekwentny i bardzo o siebie dba. Zapuszczanie brody trwa około dwóch, trzech tygodni, a potem musi się nią zająć barber - mówił gość Jedynki. - To profesjonalista powinien brodzie nadać kształt, który będzie pasował do twarzy, wieku, fryzury, spełniał różne funkcje. Broda może wyszczuplać, dodawać powagi ale także ukrywać pewne niedoskonałości w naszej twarzy np. zmiany trądzikowe - dodał.

Moda na brody nie mija, coraz więcej Polaków jest zainteresowanych jej zapuszczeniem, a w miastach powstaje coraz więcej salonów dla brodaczy czyli barber shopów. O tym, że z brodą należy postępować jak z fryzurą , jakie brody są modne i dlaczego barber może odmówić strzyżenia brody - usłyszycie w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Podwójne espresso

Autorzy: Monika Tarka i Robert Kilen

Gość: Bartek Jędrzejak (dziennikarz i brodacz)

Emisja: 7.12.2017

Godzina: 5.40

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Dlaczego Mikołaj ma duży brzuch i co robi latem?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 08:51
Czy Mikołaj ma żonę i skąd bierze pieniądze na prezenty... czyli Mikołajki według przedszkolaków. Mikołajki obchodzimy by pamiętać o świętym biskupie z Mirry, który pomagał biednym. Stąd zwyczaj dawania w ten dzień podarków.
rozwiń zwiń