Dom sterowany telefonem

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 08:41
Do 2020 roku wszystkie urządzenia RTV i AGD w domu będą "inteligentne", z dostępem do internetu i trybem pracy zlecanej zdalnie.
Audio
Сучасная тэхналогія дазваляе павысіць камфорт і эканоміць сродкі Foto: ANDRANIK HAKOBYAN / Shutterstock

- Centrum zarządzania urządzeniami spoza domu, będzie smartfon. W samym mieszkaniu będzie to lodówka. Podłączona do zasilania elektrycznego w trybie ciągłym stanie się naturalnym ośrodkiem sterowania, wokół którego będą się integrować wszystkie sprzętu - mówił w "Podwójnym Espresso" Arkadiusz Wójcik z Samsung Electronics Polska.

Te inteligentne sprzęty to zdalnie regulowane kaloryfery czy klimatyzacja, zamki w drzwiach zamykane i otwierane smartfonem, telewizor z asystentem głosowym. - Za pomocą telefonu mogą być również uruchamiane automatyczne odkurzacze, a w przyszłości także pralki i zmywarki - mówi Adam Cich z Electroluxa. - Z kolei inteligentne piekarniki z zamontowaną wewnątrz kamerą sprawiają, że możemy obserwować co się dzieje z naszą potrawą. 

Co to znaczy inteligentny dom i do czego będą służyć inteligentne ubrania, usłyszycie w nagraniu fragmentu audycji.

***

Tytuł audycji: Podwójne espresso

Autorzy: Monika Tarka i Robert Kilen

Gość: Arkadiusz Wójcik (Samsung Electronics Polska), Adam Cich (Electrolux)

Data emisji: 7.05.2018

Godzina emisji: 5.40

mt/abi

 

Czytaj także

Odkrywamy polskie skarby kulinarne

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 10:31
- W końcu XVII wieku w polskiej kuchni królował smak słodko-kwaśny. Ten balans smakowy nadawano cukrem, octem winnym, sokiem z limonki, imbirem i szafranem - opowiadał w "Podwójnym espresso" Maciej Nowicki, szef kuchni Muzeum Jana III Sobieskiego w Wilanowie, ambasador akcji Polskie Skarby Kulinarne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Pawlikowska zaprasza na zdrowe śniadanie

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 09:00
Dziś Europejski Dzień Śniadania organizowany przez Unię Europejską pod hasłem "Znajdź czas na śniadanie". Śniadanie powinno dostarczyć ok. 25 proc. potrzebnej naszemu organizmowi całodobowej energii. W "Podwójnym espresso" swoimi przepisami na pierwszy posiłek dnia podzieliła się Beata Pawlikowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Supraśl - miasto zwane perłą Podlasia

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 13:38
Ekipa radiowej Jedynki była w Puszczy Knyszyńskiej. Odwiedziliśmy "Polski Orient". Spróbowaliśmy pierekaczewnika. Zwiedziliśmy Muzeum Ikon. Uczestniczyliśmy także w przedstawieniu Teatru "Wierszalin".
rozwiń zwiń