Bigos wygrywa ze schabowym, czyli jak Polacy postrzegają kuchnię polską

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 08:21
- Top 5 polskich potraw według Polaków to bigos, kapuśniak, żurek, kotlet schabowy i kaszanka - powiedziała dziś w "Podwójnym espresso" blogerka kulinarna Małgorzata Minta.
Audio
  • Top 5 polskich potraw (Podwójne espresso/Jedynka)
Bigos
BigosFoto: joannawnuk/Shutterstock

Kuchnia polska ma smak słony i ziołowy, a typowe polskie przyprawy to czosnek, pieprz, chrzan, pietruszka, majeranek i koperek – pokazują wyniki badania "Jak Polacy postrzegają kuchnię polską?" przeprowadzonego przez Kantar TNS na potrzeby programu Polskie Skarby Kulinarne.

Choć za najbardziej polską potrawę uważamy bigos, to jednak nie smak kwaśny, ale słony kojarzy się z polskimi potrawami. - Ankietowani prawdopodobnie brali pod uwagę tradycyjny podział na tzw. dania słodkie, dania słone. Tak naprawdę chodzi jednak o to, że nasza kuchnia jest bardziej oparta na wytrawnych potrawach albo Polacy potrawy przesalają - mówiła Małgorzata Minta.

Ponieważ badania nie obejmowały pytania dotyczącego typowego polskiego śniadania, dziennikarze Jedynki Monika Tarka i Robert Kilen przeprowadzili na ten temat ankietę na facebookowej stronie Programu 1 Polskiego Radia. 69 proc. słuchaczy zagłosowało na jejecznicę, a 31 proc na kanapki (dane z godz. 7.00).

Czy jesteśmy kulinarnymi patriotami i czym Polacy poczęstowaliby gościa z zagranicy dowiecie się słuchając fragmentu audycji.

***

Tytuł audycji: Podwójne espresso

Autorzy: Monika Tarka i Robert Kilen

Gość: Małgorzata Minta (dziennikarka i blogerka kulinarna)

Data emisji: 9.05.2018

Godzina emisji: 5.40

mt/abi

 

Czytaj także

Beata Pawlikowska zaprasza na zdrowe śniadanie

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 09:00
Dziś Europejski Dzień Śniadania organizowany przez Unię Europejską pod hasłem "Znajdź czas na śniadanie". Śniadanie powinno dostarczyć ok. 25 proc. potrzebnej naszemu organizmowi całodobowej energii. W "Podwójnym espresso" swoimi przepisami na pierwszy posiłek dnia podzieliła się Beata Pawlikowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Supraśl - miasto zwane perłą Podlasia

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 13:38
Ekipa radiowej Jedynki była w Puszczy Knyszyńskiej. Odwiedziliśmy "Polski Orient". Spróbowaliśmy pierekaczewnika. Zwiedziliśmy Muzeum Ikon. Uczestniczyliśmy także w przedstawieniu Teatru "Wierszalin".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dom sterowany telefonem

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 08:41
Do 2020 roku wszystkie urządzenia RTV i AGD w domu będą "inteligentne", z dostępem do internetu i trybem pracy zlecanej zdalnie.
rozwiń zwiń