"Szczęściara" - reportaż Aleksandry Łapkiewicz-Kalinowskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 10:00
- Bardzo zależało mi, by uwiecznić tę dziadkową historię - mówi chora na SM Alina, wnuczka cichociemnego, a po wojnie "zwykłego człowieka” i niezwykłego dziadka.
Audio
  • Reportaż "Szczęściara" Aleksandry Łapkiewicz-Kalinowskiej (Noc z reportażem/Jedynka)
- Pamiętając o dziadku, niezależnie od tego co mi przyniesie życie, chciałabym przyjąć to z honorem - mówi bohaterka reportażu Szczęściara
- Pamiętając o dziadku, niezależnie od tego co mi przyniesie życie, chciałabym przyjąć to z honorem - mówi bohaterka reportażu "Szczęściara"Foto: Glow Images/East News

Dziadek Aliny po wojnie żył w PRL, dobrze sobie radził, za swoją pracę dostał nawet medal od Bieruta. Żyło mu się miło - trafił główną wygraną w totolotka, grał w brydża. Poświęcił się także rodzinie. Z oddaniem prowadził dom, opiekował się chorą na SM córką, wychowywał i rozpieszczał wnuczkę Alinę, która już po jego śmierci także zachorowała na SM.

- Opowiadając jego historię chciałam oddać mu hołd - mówi Alina, wnuczka Wincentego Michalczewskiego.

I to się udało, jednak dzięki autorce reportażu poznajemy także historię dziewczyny, która bohatersko zmaga się z chorobą. - Trochę czuję się za mała, aby być równorzędną bohaterką w audycji o moim dziadku - skromnie wyznaje Alina.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Aleksandry Łapkiewicz-Kalinowskiej pt. "Szczęściara”, pracy stypendialnej zwyciężczyni Konkursu im. Jacka Stwory w 2014 roku.

***

Tytuł reportażu: "Szczęściara"

Autorka reportażu: Aleksandra Łapkiewicz-Kalinowska

Data emisji: 15.11.2016

Godzina emisji: 02.16

ah/ag

Czytaj także

"O obrazach i innych takich" – Aleksandra Łapkiewicz-Kalinowska

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 15:06
Zmarły w 1992 roku malarz, akwarelista i publicysta był postacią niezwykle ważną dla warszawskiego środowiska kultury.
rozwiń zwiń