X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Patrycja, która w każdym rozmówcy znajdowała człowieka

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 11:03
Wspomnienie przedwcześnie zmarłej wybitnej reportażystki Patrycji Gruszyńskiej-Ruman, laureatki wielu nagród w kraju i za granicą, uhonorowanej Złotym Mikrofonem za wrażliwość w opowiadaniu prawdy o człowieku i świecie.
Audio
  • Patrycję Gruszyńską - Ruman wspominają: Magda Balcerak, Irena Piłatowska, Janina Jankowska, Rafał Porzeziński, Waldemar Kasperczak, Paweł Kęska (Noc z reportażem/Jedynka)
  • "Wrócę, kiedy słońce nie będzie mi już potrzebne" - reportaż Partycji Gruszyńskiej - Ruman (Noc z reportażem/Jedynka)
  • "WINna-Nie WINna" - reportaż Partycji Gruszyńskiej - Ruman (Noc z reportażem/Jedynka)
Partycja Gruszyńska-Ruman
Partycja Gruszyńska-RumanFoto: Polskie Radio

W specjalnym wydaniu "Nocy z reportażem" wspominaliśmy naszą radiową koleżankę, wspaniałego człowieka, matkę i wybitną reportażystkę.

Rafała Porzezińskiego, który przez trzy lata współpracował z Patrycją Gruszyńską-Ruman urzekło w niej to, że "niezależnie z kim rozmawiała, to znajdowała w tym kimś człowieka. Była osobą niezwykle odpowiedzialną i zakochaną w pracy, mądrą i piękną dziewczyną" - wyznał dyrektor radiowej Jedynki..

Dla Janiny Jankowskiej odejście Patrycji jest jak strata dziecka. - Była moją uczennicą i dużą częścią mojego życia, od kilku lat byłyśmy blisko. Była ciekawa wszystkiego, chłonna, zadawała wiele pytań, otwarta, wrażliwa - opisywała zmarłą Janina Jankowska.

- Piękna dziewczyna, ulotna, delikatna, wrażliwość z niej promieniowała - dodała Irena Piłatowska. - Ona słuchała , potrafiła bardzo dobrze słuchać - pokreśliła redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu i podzieliła się spostrzeżeniem: "W czasie choroby w Patrycji coraz jaśniej rozbłyskał wewnętrzny blask, jakaś iskra wzrastania ku miłości."

Magda Balcerak wspomniała, że Patrycja Gruszyńska-Ruman subtelnie zadawała pytania, była wsłuchana w rozmówcę, otwarta, godna zaufania. - W sposobie bycia sprawiała wrażenie osoby zalęknionej, ale to był pozór, bo gdy miała temat, wiedziała czego chce, to parła jak burza. Wiedziała co chce osiągnąć, nawet w ostatnich dniach. Zrealizowała wszystko co zaplanowała - podkreślała reżyser dźwięku.

Z Waldemara Kasperczakiem Patrycja realizowała swój ostatni reportaż "Między prawdą a prawdą". Dla reżysera Patrycja była tytanem pracy, osobą o dziewczęcej urodzie, która nie bała się podejmować najtrudniejszych tematów.

Zachęcamy do wysłuchania wspomnień o Patrycji oraz dwóch jej reportaży: "Wrócę, kiedy słońce nie będzie mi już potrzebne" nagrodzonego Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Grand Press w 2011 roku oraz "WINna-Nie WINna" uhonorowanego Prix Italia w 2009 roku.

***

Tytuł audycji: "Noc z reportażem"

Prowadzi: Małgorzata Kownacka

Goście: Magda Balcerak (reżyser dżwięku),  Irena Piłatowska (Studio Reportażu i Dokumentu), Janina Jankowska (reportażystka), Rafał Porzeziński (dyrektor Programu 1 PR), Waldemar Kasperczak (reżyser dźwięku), Paweł Kęska (reportażysta)

Data emisji: 29.08.2016

Godzina emisji: 23.10

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reportaże, które warto znać

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 12:36
Na tej liście są dzieła wybitne, ale są i takie, które może nie są arcydziełami, ale wzbudzają uznanie podjętym tematem, sposobem opowiadania, dramaturgią, pomysłem, dźwiękiem. Mamy nadzieję, że można wśród tych utworów znaleźć takie, które otworzą uszy, pobudzą wyobraźnię, zainspirują do własnych poszukiwań. To reportaże, które warto znać.
rozwiń zwiń