Kasia - dziewczynka jedna na milion

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 10:49
Każde dziecko jest wyjątkowe. Są jednak dzieci tak wyjątkowe, że są jedyne na milion. Takim dzieckiem jest Kasia, która właśnie kończy dwa latka. Dziewczynka zmaga się z rzadką chorobą genetyczną i aby mogła samodzielnie funkcjonować, potrzebuje szeregu kosztownych operacji.
Audio
  • "Jedna na milion" - reportaż Pawła Kęski (Noc z reportażem/Jedynka)
  • Rozmowa z Pawłem Kęską, autorem reportażu "Jedna na milion" (Noc z reportażem/Jedynka)
Kasia - dziewczynka jedna na milion
Foto: archiwum prywatne

Kasia ma cudownych rodziców, którzy chcieli wszystko w życiu zaplanować. Po kolei, były to: dobrze płatna praca zagranicą, kupno własnego mieszkania w Polsce i  jego remont, by móc przywitać oczekiwaną, kochaną córeczkę. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem…

Kasia urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną. Aby mogła w przyszłości normalnie funkcjonować, potrzebuje szeregu operacji. Rodzice chcą, by Kasia mogła być samodzielna w dorosłym życiu. Nie są jednak w stanie sfinansować wszystkich operacji, jakie czekają dziewczynkę w Niemczech.

O tym, jak pomóc Kasi i jej rodzicom można się dowiedzieć ze strony pomagam.caritas.pl.

Reportaż "Jedna na milion" Pawła Kęski powstał w ramach współpracy radiowej Jedynki z Caritas Polska i tygodnikiem "Niedziela". Na reportaże z cyklu "Pomagam" zapraszamy w ostatni poniedziałek miesiąca po 22.30. Wersję tekstową reportażu znajdą Państwo w najnowszym wydaniu tygodnika "Niedziela", który ukaże się w najbliższą niedzielę.

***

Tytuł reportażu: "Jedna na milion"

Autorka reportażu: Paweł Kęska

Data emisji: 27.09.2016

Godzina emisji: 00:24

bk/ab

Czytaj także

Posłuchaj niełatwej historii pani Edyty i pomóż jej!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 07:00
Pani Edyta od dziecka choruje na poszczepienne polio. Sama nie może wykonać nawet najprostszych czynność: ubrać się, umyć czy przygotować czegoś do jedzenia.
rozwiń zwiń