Narodowcy. Polscy patrioci czy niebezpieczni radykałowie?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 07:50
Budzą skrajne emocje. Dla jednych narodowcy to prawdziwi polscy patrioci. Dla drugich – niebezpieczni radykałowie sympatyzujący z faszyzmem.
Audio
  • "Młodzi, aktywni, radykalni" reportaż Olgi Mickiewicz
Uczestnicy Marszu Niepodległości 2016 na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Tegoroczny marsz organizowany pod hasłem Polska bastionem Europy przeszedł z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Organizatorem marszu jest Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, którego członkowie są związani z Ruchem Narodowym
Uczestnicy Marszu Niepodległości 2016 na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Tegoroczny marsz organizowany pod hasłem "Polska bastionem Europy" przeszedł z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Organizatorem marszu jest Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, którego członkowie są związani z Ruchem NarodowymFoto: PAP/Tomasz Gzell

Polskie organizacje nacjonalistyczne rosną w siłę. Pochody i demonstracje przez nich organizowane często przyciągają tysiące uczestników. Autorka reportażu "Młodzi, aktywni, radykalni", w ramach stypendium im. Jacka Stwory, przez ponad pół roku przyglądała się ich działalności. Starała się znaleźć odpowiedzi na pytania: kim są polscy nacjonaliści? Czy mimo różnic, nieufności i strachu spotkanie z nimi jest możliwe?

Zachęcamy do wysłuchania reportażu i komentarza autorki.

***

Tytuł reportażu: "Młodzi, aktywni, radykalni"

Autorka reportażu: Olgi Mickiewicz 

Prowadzi: Wiesław Molak

Data emisji: 17.01.2017

Godzina emisji: 0.15

gs/pg/ab

Czytaj także

"Dopóki jestem" - Patrycja Gruszyńska-Ruman i Magdalena Balcerak

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 10:30
W październiku 2006 roku z willi Chimera w podwarszawskim Milanówku pani Elżbieta Drzewińska wychodzi z domu na próbę chóru. Już nigdy nie wraca do domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W snach zawsze chodzę" - Małgorzata Furga

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 10:00
SM to skrót od łacińskiej nazwy stwardnienia rozsianego. "S", czyli "sclerosis", oznacza stwardnienie, którego ogniska widoczne są w badaniu mózgu chorego. "M", czyli "multiplex", oznacza rozsiane, gdyż ogniska te mogą pojawić się w wielu miejscach mózgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nieznośna lekkość bytu" - Beata Kwiatkowska

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 13:02
Gabriel Majchrzak jest doświadczonym przez życie człowiekiem. Nie miał łatwego dzieciństwa, a mimo to dziś uśmiech nie schodzi mu z ust.
rozwiń zwiń