X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Bitwa" - reportaż Olgi Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 16:00
Jedni mówią "Bitwa Warszawska", chociaż nie toczyła się ona wcale w samej Warszawie. Inni używają sformułowania "Cud nad Wisłą", chociaż ta nazwa powstała po to, by umniejszyć zasługi Józefa Piłsudskiego w sformułowaniu genialnego planu obrony.
Audio
15 sierpnia 2017 r. Widowisko plenerowe - rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą w Ossowie pod Warszawą
15 sierpnia 2017 r. Widowisko plenerowe - rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą w Ossowie pod WarszawąFoto: PAP/Rafał Guz

Kontrowersji i ciekawostek jest więcej: czy faktycznie Józef Piłsudski odpowiada za powodzenie polskiej armii? Jak mało zabrakło, żeby plan obrony przedostał się w ręce żołnierzy Armii Czerwonej? Jaką rolę odegrało 2,5 tysiąca kobiet w szeregach polskiego wojska?

Bitwa Warszawska, chociaż rozegrała się 96 lat temu, ciągle budzi emocje. Przez historyków została uznana za jedną z najważniejszych bitew świata - to dzięki wygranej Polaków Armia Czerwona zatrzymała swój pochód na zachód Europy.

Mimo to dla niektórych z nas wciąż jest zagadką, kiedy właściwie się rozegrała... Pojawił się więc pomysł jej upamiętnienia - w formie Łuku Triumfalnego.

***

Tytuł audycji: "Noc z reportażem"

Tytuł reportażu: "Bitwa"

Autorka reportażu: Olga Mickiewicz

Data emisji: 15.08.2017

Godzina emisji: 2.13

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ludzie z podobną historią" – reportaż Agnieszki Czarkowskiej i Alicji Pietruczuk

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 12:00
Ich przodkowie, zmuszeni carską polityką "spalonej ziemi" i wystraszeni antyniemiecką propagandą, całymi rodzinami wyruszyli 100 lat temu w głąb Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zwyczajni, prości nieogromni" - reportaż Krystyny Melion

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 12:20
Zapraszamy do wysłuchania wspomnień żołnierzy powstańczego Batalionu "Zośka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostałam w tym, co kocham" - reportaż Waldemara Kasperczaka

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 11:55
Reportaż opowiada historię Haliny Elczewskiej, która została wywieziona z łódzkiego getta 24 sierpnia 1944 roku wraz z dwiema siostrami, mężem i szwagrem Arnoldem Mostowiczem.
rozwiń zwiń