"Kup Pan kwiatek dla Marysi"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 02:09
Pan Jan Bielecki jest prawnukiem Marii Konopnickiej. Mieszka w Warszawie i prowadzi Stowarzyszenie Miłośników Marii Konopnickiej. Jego życie jest tak samo barwne jak życie jego prababki o czym opowiada Dorocie Bonieckiej-Górny w reportażu "Prawnuk".
Audio
  • Dorota Boniecka-Górny "Prawnuk" (Noc z reportażem/Jedynka)
Maria Konopnicka (fotografia, około 1885 r.)
Maria Konopnicka (fotografia, około 1885 r.)Foto: Ajsmen91/Wikipedia

Zaczynając od narodzin. Cały personel medyczny w szpitalu we Lwowie zapomniał przyjąć porodu matki Jana Bieleckiego. Gdy sobie przypomnieli prawnuk Marii Konopnickiej był już na świecie, owinięty przez matkę w wojskową koszulę.

Jako młody chłopak został wywieziony wraz z matką do Kazachstanu. Następnie stamtąd uciekł do Indii. Reportaż opowiada o losach prawnuka poetki i o niej samej.

Przed reportażem rozmowa z autorką.

***

Tytuł audycji: Noc z reportażem

Tytuł reportażu: "Prawnuk"

Autor reportażu: Dorota Boniecka-Górny

Data emisji: 28.11.2017

Godzina emisji: 2.09

ag

Czytaj także

Reportaż "Podróże z Aniołem" - Joanna Bogusławska

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 00:20
Jacek Zalewski na co dzień zajmuje się swoim 19-letnim synem Kubą, który od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate. Kuba rok temu stracił wzrok, nie mówi, ale nie przeszkadza to im obu w podróżach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni kawalerzysta wojny obronnej 1939 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 01:12
W reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej "Czołem, panie pułkowniku" jego bohater, pułkownik Zbigniew Konstanty Makowiecki, który przeszedł z 3 Pułkiem Kawalerii szlak wrześniowy, opowiada o kapitulacji nie tylko ludzi, ale i koni.
rozwiń zwiń