X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Życie jak film" - reportaż Jakuba Tarki o Alinie Janowskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 12:56
Alina Janowska zmarła w listopadzie 2017 roku. Pochodziła z rodziny o muzycznych tradycjach. W czasie wojny skończyła szkołę tańca Janiny Mieczyńskiej.
Audio
  • "Życie jak film" - reportaż Jakuba Tarki. Wcześniej rozmowa z autorem Noc z reportażem/Jedynka)
Jubileusz serialu telewizyjnego Złotopolscy (9.12.2008). Z okazji 1000 odcinka, spotkali się aktorzy, realizatorzy, producenci oraz ekipy, które pracowały na planie serialu na przestrzeni ostatnich 10 lat. Nz: aktorka Alina Janowska
Jubileusz serialu telewizyjnego "Złotopolscy" (9.12.2008). Z okazji 1000 odcinka, spotkali się aktorzy, realizatorzy, producenci oraz ekipy, które pracowały na planie serialu na przestrzeni ostatnich 10 lat. Nz: aktorka Alina JanowskaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Jej pierwszy publiczny występ - w 1943 roku - zapowiadał Jerzy Waldorff, akompaniowali Witold Lutosławski i Adam Panufnik. Po wojnie trafiła do łódzkiego Teatru Syrena, grała w kabarecie Gong. Wypatrzona w Syrenie przez asystenta Leonarda Buczkowskiego znalazła się na planie "Zakazanych piosenek".

Tak zaczęła się kariera jednej z najpopularniejszych aktorek filmowych ("Ostatni etap", "Skarb", "Ślepy tor", "Samson", "Spóźnieni przechodnie", "Dulscy", "Rozmowy kontrolowane", "Femina", w serialach: "Wojna domowa", "Czterdziestolatek", "Stawka większa niż życie", "Lalka", a ostatnio - "Złotopolscy"). Prócz kariery filmowej i teatralnej udzielała się społecznie - Zakładała ochronki dla dzieci, kuchnie dla biednych i Klub Uliczników dla dzieci ulicy.

***

Tytuł reportażu: "Życie jak film"

Autorzy reportażu: Jakub Tarka

Data emisji: 17.04.2018

Godzina emisji: 1.07

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alina Janowska pisana wierszami syna

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 16:37
 - Od dłuższego czasu zastanawiałem się jak ugryźć temat "Janowska". Z prozą nie było mi po drodze, bo nie układało mi się w zdaniach długich i zawiłych - mówi poeta Michał Zabłocki, prywatnie syn znanej aktorki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alina Janowska. "Gram, występuję, jestem"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 19:10
- Nie potrafię połączyć Aliny ze smutkiem - mówił dziennikarz Roman Dziewoński w audycji poświęconej zmarłej niedawno aktorce Alinie Janowskiej.
rozwiń zwiń