X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Borzęcanie i Krakowianie" - reportaż Wojciecha Markiewicza

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 14:01
Z okazji przypadających rocznic: 50-lecia twórczości i 70-tych urodzin Józefa Barana - poety, dziennikarza, podróżnika, autora reportaży będących pokłosiem jego krajowych i zagranicznych podróży w listopadzie 2017 r. roku miała miejsce niezwykła uroczystość.
Audio
  • "Borzęcanie i Krakowianie" - reportaż Wojciecha Markiewicza. Wcześniej rozmowa z autorem (Noc z reportażem/Jedynka)
Krakowscy poeci: Adam Ziemianin (L), Józef Baran i Leszek Aleksander Moczulski (P) , goście 10. Ogólnopolskich Dni Integracji  Zwyciężać Mimo Wszystko  na Rynku Głównym w Krakowie
Krakowscy poeci: Adam Ziemianin (L), Józef Baran i Leszek Aleksander Moczulski (P) , goście 10. Ogólnopolskich Dni Integracji " Zwyciężać Mimo Wszystko " na Rynku Głównym w KrakowieFoto: PAP Jacek Bednarczyk

Do Borzęcina w województwie małopolskim, rodzinnej wsi poety, zjechali z zagranicy i z całej Polski goście, by wraz z Jubilatem cieszyć się i wspominać, jak to "drzewiej" bywało. To swoiste "pokłosie" w twórczości postaci zawsze związanej ze wsią było znaczącym motywem wypowiedzi m. innymi Elżbiety Adamiak, Anny Dymnej, Jerzego Treli, Andrzeja Zaryckiego - kompozytora muzyki do wierszy Barana, czy profesora Bolesława Farona - jego uniwersyteckiego mistrza i promotora.

Sam Józef Baran przyjmując przyznane przez Prezydenta RP z okazji Jubileuszu odznaczenie państwowe powiedział podsumowując bogate i twórcze życie: to czego doświadczyłem i dokonałem biegło zawsze dwutorowo- było reportażem i wierszem, czyli esencją życia.

***

Tytuł reportażu: "Borzęcanie i Krakowianie"

Autorzy reportażu: Wojciech Markiewicz

Data emisji: 17.04.2018

Godzina emisji: 2.06

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Herbert osobisty

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 11:01
- Nic nie było zwykłego w jego życiu - podkreśliła w radiowej Jedynce żona Zbigniewa Herberta, Katarzyna Herbert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogłoszono laureata nagrody literackiej im. Zbigniewa Herberta

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 15:45
Międzynarodową Nagrodą Literacką im. Zbigniewa Herberta 2018 uhonorowano Nualę Ni Dhomhnaill, irlandzką poetkę piszącą w języku gaelickim.
rozwiń zwiń