"Prezent dla Leonardo" - Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 10:25
Do Programu 1 przyszedł mail z zaproszeniem na 90-te urodziny muzyka akordeonisty Władysława Bujnowskiego z Węgrowa. Okazało się, że ten będący w świetnej formie starszy pan, nazywany jest przez swoje dzieci Leonardo da Vinci z Węgrowa. Muzyk amator, posiadający słuch absolutny i znajomość na pamięć około 500 melodii. Konstruktor i wynalazca. 
Audio
  • "Prezent dla Leonardo" - Hanna Bogoryja-Zakrzewska (Noc z reportażem/Jedynka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Evannovostro

W minionym ustroju być może jako pierwszy zajmował się tunningiem aut. Na przykład zmieniona Syrenka 101 została upodobniona do nowoczesnego zachodnioeuropejskiego samochodu. Podobnie czeska SKODA otrzymała kilkanaście rur wydechowych i tylny spoiler jak w bolidach formuły 1. Do tego własnoręcznie zbudował zdolny do lotu pełnowymiarowy samolot dolnopłat. Również instrumenty potrafił przerabiać wyprzedzając swoją epokę o kilkanaście lat.

Na urodziny syn Władysława, Janusz Bujnowski i burmistrz Węgrowa zaprosili wszystkich mieszkańców. W ten sposób mają być promowani kolejni twórcy. A przecież w całej Polsce są takie osoby z których lokalna społeczność może być dumna.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Tytuł reportażu: "Prezent dla Leonardo" 

Autorka reportażu: Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Data emisji: 12.05.2020

Godzina emisji: 01.12

ans 

Czytaj także

Wspomnienia z czasów narodzin radia

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 06:43
Z okazji 95-lecia Polskiego Radia w audycji "Perły reportażu" wyemitowane zostały dwa reportaże wspomnieniowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dla Ciebie, Mamo" - Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 18:00
Osobista historia córki, której mama, osoba po osiemdziesiątce, mieszka na drugim krańcu Polski. Jak ją przekonać do pozostania w domu i przyjęcia pomocy od innych? W dodatku mama czasem po prostu zapomina o zaleceniach Sanepidu i z tego powodu ich nie przestrzega.
rozwiń zwiń