"Chwalcie łąki umajone" - reportaż Ireny Piłatowskiej i Waldemara Modestowicza

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 15:10
Reportaż "Chwalcie łąki umajone" to dokument o starej polskiej wsi - już zanikającej, odchodzącej wraz z jej najstarszymi mieszkańcami.
Audio
  • Reportaż "Chwalcie łąki umajone" Ireny Piłatowskiej i Waldemara Modestowicza (Noc z reportażem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Bohaterką jest 88-letnia Adela Jabłońska ze wsi Świderki w północno-wschodniej Polsce. Mimo podeszłego wieku jest jak wieczna wiosna, tryska energią i świeżością uczuć. Tańczy, śpiewa, tka kolorowe sukna na swych starych krosnach. Jest dumna ze swego pochodzenia, bo "Kopinianka to nie byle kto!".

Syn pani Adeli został kapitanem Marynarki Wojennej. Pochowała dwóch mężów i choć zainteresowany jest nią młodszy o 20 lat pan z pobliskiego miasteczka, tęskni za stałym związkiem, za czasami, gdy życie było przepełnione miłością. Dokument ten, zrealizowany techniką dźwiękowych obrazów, jest swoistym hymnem na cześć życia.

Reportaż "Chwalcie łąki umajone" Ireny Piłatowskiej i Waldemara Modestowicza wyróżniono w 1993 r. na prestiżowym konkursie radiowo-telewizyjnym "Premios Ondas" w Barcelonie.

***

Tytuł reportażu: "Chwalcie łąki umajone"

Autorzy reportażu: Irena Piłatowska i Waldemar Modestowicz

Data emisji: 2.05.2017

Godzina emisji: 2.09

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kordian i Helena” - Alicja Grembowicz i Irena Piłatowska

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 12:03
Czwartek, 15 marca 2012, godzina 21.05, Program 1. Opowieść o wielkiej miłości, wytrwałości i bohaterstwie. Reportaż nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Urok nieśmiertelny" - Irena Piłatowska

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 10:15
Piątek, 8 marca 2013, godz.21.14, Program 1. Józef Czajka od wielu lat kolekcjonuje wizerunki kobiet, ukazujące się w kalendarzach, na znaczkach pocztowych, kartach do gry, znaczkach wpinanych do klap marynarek itp.
rozwiń zwiń