X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rolnicy poszkodowani przez suszę mogą wnioskować o pomoc

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 13:35
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o pomoc od rolników poszkodowanych przez tegoroczną suszę. Rząd przeznaczył na to rekordową kwotę 1,5 miliarda zł.
Audio
  • W radiowej Jedynce prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Maria Fajger mówiła o przyjmowaniu prze Agencję wniosków od rolników poszkodowanych w wyniku suszy.
Susza dotknęła tego lata rolników nie tylko w Polsce.
Susza dotknęła tego lata rolników nie tylko w Polsce.Foto: Pixabay

Wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać od ubiegłego piątku, czyli od 14 września. W pierwszej przyjmowane są od tych rolników, którzy ponieśli co najmniej 70 procent strat w uprawach - powiedziała w radiowej Jedynce prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Maria Fajger.

Pomoc także dla gospodarstw rybackich

W tym samym terminie wnioski o pomoc mogą składać też właściciele stawów  i gospodarstw rybackich - dodała.

Rybacy śródlądowi mogą otrzymać wsparcie w wysokości 300 zł do 1 hektara pod zarybionymi stawami. Suszę odczuli zwłaszcza ci, których stawy nie są położone w pobliżu rzek - powiedział Zbigniew Szczepański, prezes Towarzystwa Promocji Ryb Pan Karp.

Jakie stawki pomocy?

Od 26 września do 17 października ogłoszony jest drugi nabór wniosków o pomoc - dotyczy tych rolników, których straty wynoszą od 30 do 70 procent. W tym wypadku stawka pomocy wynosi 500 zł do 1 hektara. I jak powiedział minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, żaden poszkodowany rolnik bez pomocy nie zostanie.

Wnioski w wersji papierowej

Susza dotknęła prawie 200 tysięcy gospodarstw, przede wszystkim w Polsce zachodniej i częściowo w centralnej. "Enklawy suszy" są także na Warmii, Mazurach oraz na Podlasiu.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski tylko w wersji papierowej.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 15:16
Rolnicy, którzy chcą złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie za 2018 rok lub płatności obszarowe finansowane z PROW 2014 muszą się spieszyć. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że termin składania dokumentów mija 15 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rolnictwa: w związku z suszą ucierpiało 2300 gmin

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 20:35
Susza dotknęła wszystkie monitorowane uprawy, a poszkodowane są 42 tysiące gospodarstw. To informacje, które przekazał na posiedzeniu senackiej komisji rolnictwa wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. Po raz kolejny zapewnił, że rolnicy otrzymają pomoc od państwa, ale najpierw komisje muszą oszacować straty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: do końca tygodnia mają być zakończone szacunki strat suszowych

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 08:28
- Do końca tygodnia mają być zakończone szacunki strat suszowych. Wójtowie zostali o tym poinformowani - mówił w "Sygnałach dnia" Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi zapytany o odszkodowania dla rolników za utratę plonów spowodowanych suszą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś informacja w sprawie pomocy suszowej dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 12:01
Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin zapowiedział, że dziś władze przekażą informacje dotyczące skali pomocy dla rolników, których dotknęła tegoroczna susza. Obecnie kończy się szacowanie strat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes ARiMR: czekamy na wnioski od rolników

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 14:54
Rząd przeznaczy 1,5 mld zł na pomoc klęskową dla rolników. Poszkodowani przez suszę rolnicy mogą składać wnioski od piątku - przypomniał na środowej konferencji prasowej minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że zabezpieczono pieniądze dla rolników z gmin, które jeszcze nie podliczyły strat. O procedurze uzyskiwania pomocy mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Fajger, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń