"Plamka mazurka". Przewodnik po ptasich tajemnicach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 16:09
Marek Pióro wyróżniony tytułem Ambasadorem Rzeczypospolitej Ptasiej, autor słynnej ptasiej książki "Plamka mazurka" w "Czterech porach roku" opowiedział o najbardziej ekscytujących go gatunkach ptaków i zdradził dlaczego porzucił pasję do piłki nożnej.
Audio
  • Rozmowa z Markiem Pióro (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: materiały promocyjne

Gość Jedynki mówi, że był zagorzałym kibicem piłki nożnej, który na pewnym etapie zaczął doświadczać frustracji przez liczne porażki polskiej drużyny piłkarskiej i coraz częściej pojawiające się afery korupcyjne. - To był moment, w którym miałem już dość i skoncentrowałem swoją uwagę na ptakach - dodaje.

Marek Pióro przyznaje, że szczególnie zapadła mu w pamięć pójdźka, gdyż kojarzy mu się z czasami, w których poznał swoją przyszłą żonę. Uważa, że były to chwile, które szczególnie kojarzą mu się z poczuciem szczęścia, a za każdym razem, kiedy słyszy gdzieś pójdźkę przywołuje w głowie obrazy bycia szaleńczo zakochanym. 

Chwali również kruki za ich niezwykłą inteligencję informując o tym, że ten gatunek ptaków ma być wdrożony do sprzątania miast, gdzie każda narzucona czynność będzie nagradzana smakołykiem. Uważa, że bardzo imponujące jest to, z jaką odwagą ptaki bronią swojego potomstwa, nawet kosztem własnego życia.

Jak odróżnić bąka zwyczajnego od bączka zwyczajnego? Dlaczego warto odkrywać ptasie tajemnice i przyglądać się życiu ptaków? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek 

Gość: Marek Pióro (autor książki "Plamka mazurka")

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 11.17

K.A/ag

Czytaj także

"Self - publishing", czyli jak samodzielnie wydać książkę

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 11:11
Wiele dobrych powieści kurzy się w szufladach w oczekiwaniu na łaskawą akceptację ze strony dużego wydawnictwa. Jak wziąć sprawę w swoje ręce i samodzielnie wydać książkę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-recepta. Koniec wędrowania z kartką do apteki?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 12:16
Od stycznia przyszłego roku wystawianie e-recepty stanie się w naszym kraju obowiązkowe. Jak będzie wyglądał proces wdrażania w życie elektronicznej recepty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Polonii i Polaków za granicą. Wakacje marzeń dla dzieci z Białorusi i Mohylewa

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 13:10
Towarzystwo Porozumienia Polsko-Rosyjsko-Białoruskiego od 1996 organizuje wakacje polskim dzieciom mieszkającym w Mohylewie. W "Czterech porach roku" dowiadujemy się jak wiele radości wnoszą dla tych dzieci organizowane przez stowarzyszenie wakacje i ile potrzeba pieniędzy, aby móc tego typu akcję prowadzić.
rozwiń zwiń