X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tradycja Jarmarku Dominikańskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 09:05
Sięga ona XIII wieku, kiedy to gdański klasztor ojców Dominikanów otrzymał od papieża Aleksandra IV przywilej udzielania odpustu w dniu święta ich założyciela. Z uroczystościami odpustowymi związano jarmark handlowy. 
Audio
  • Fragment książki Moniki Krauze pt. „Bazanek i szczerbaty uśmiech losu” czyta Tomasz Borkowski cz. 5
  • Tradycja Jarmarku Dominikańskiego (Jedynka Dzieciom)
Uroczyste otwarcie 759. Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, 27 bm. Jarmark św. Dominika jest najstarszą imprezą handlowo-kulturalną w Polsce
Uroczyste otwarcie 759. Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, 27 bm. Jarmark św. Dominika jest najstarszą imprezą handlowo-kulturalną w PolsceFoto: M. Gadomski/PAP

Dziś Jarmark rocznie przyciągając do Gdańska tłumy turystów i mieszkańców Trójmiasta. Atrakcyjność imprezy wynika z połączenia oferty handlowej - starocie, antyki, wyroby artystyczne, rzemieślnicze i regionalne prezentowane są na ponad 1000 kramów - z programem kulturalnym, bogatym w wydarzenia artystyczne: kostiumowe parady, spektakle teatralne, konkursy, projekty interaktywne i koncerty. 

O tradycji Jarmarku Dominikańskiego opowie przewodnik Iza Żukowska

Zapraszam, Joanna Ficińska.

>>>>Zapraszamy także do słuchania Polskiego Radia Dzieciom <<<

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak