Co potrafią ośmiornice?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 20:47
Czy umieją wykorzystać siłę swoich ramion? Czy potrafią się nimi posługiwać tak jak my rękami? Czy pomagają im one w pływaniu? Dziś w Jedynce dzieciom odwiedzamy warszawski ogród zoologiczny i przyglądamy się tym niezwykłym zwierzętom.
Audio
  • Co potrafią ośmiornice? (Jedynka dzieciom)
  • Fragment książki "My, psy, czyli czapka admirała Yamamoto" Henia Psa. Czyta Przemysław Dąbrowski. Odcinek 2.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Zapraszam Was, Joanna Ficińska.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzień wielorybów

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 19:13
Tak, tak, można takie święto znaleźć w kalendarzu. 15 lutego. A my dziś w Radiu dzieciom poznajemy ciekawostki z życia tych zwierząt, w tym największego zwierzęcia, jakie kiedykolwiek żyło na Ziemi: płetwala błękitnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocławskie oceanarium

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 12:00
W dzisiejszym Zwierzyńcu powrócimy do Oceanarium we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym. Powrócimy do rozmowy z Panią Natalią Glazer, która już jako mała dziewczynka ukochała podwodne królestwo. Jeżeli myślicie, że zbiornik wodny, który mieści blisko 3 mln litrów jest zamieszkiwany tylko przez żółwia Stefana i rekiny to przed Wami kolejna niespodzianka. Dziś porozmawiamy o wszystkich pozostałych mieszkańcach tej krainy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny warszawskiego ZOO

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 21:00
Po raz pierwszy 91 lat temu zwiedzający przekroczyli bramę warszawskiego ogrodu zoologicznego. Jakie zwierzęta mogli wtedy zobaczyć na własne oczy? A jakie możemy oglądać my dzisiaj? O tym w Radiu dzieciom
rozwiń zwiń