Piękna, zielona, pachnąca

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 19:10
Przystrojona kolorowo, roziskrzona blaskiem lampek. Albo naturalnie piękna, bez ozdób. Wysoka aż po sufit, albo malutka. Prosto z lasu, albo sztuczna. Choinka! To ona jest bohaterką naszego spotkania. A skąd wziął się zwyczaj przystrajania tego drzewka? O tym opowiada ks. prof. Józef Naumowicz, autor książki "Historia świątecznej choinki".
Audio
  • Piękna, zielona, pachnąca (Jedynka dzieciom)
  • Janusz Zadura czyta powieść Joan Aiken "Ogród do składania" - cz. 2.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Zuzha/Shutterstock.com

Zapraszam, Agnieszka Kunikowska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wizyta w Jeżurkowie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 19:07
Za oknem szary majowy, deszczowy  wieczór. Ale u nas nie będzie ani szaro ani nudno. Zapraszam do Jeżurkowa - ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt. Czy domyślacie kogo tam spotkamy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy, którzy zmienili świat

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 20:05
Odkrywca witamin, twórczyni znanego na całym świecie imperium kosmetycznego, doktor od "klawych" leków, genialny archeolog, czy twórca pierwszej ręcznej kamery. Łączy ich ciekawość świata, pasja i determinacja w dążeniu do celu. Portrety wybitnych dwudziestu postaci z historii Polski przedstawiła w swojej książce Monika Kassner.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarna, zielona czy biała?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 21:47
A może owocowa? Ma różne kolory, rozmaite smaki i formę. Świetnie się sprawdza jako rozgrzewacz w taki wieczór jak dziś. Herbata! To o niej dziś będziemy mówić, to ją będziemy parzyć i smakować.
rozwiń zwiń