Opowieść o Henryku Sienkiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 11:20
Henryk Sienkiewicz to jeden z najpopularniejszych polskich pisarz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1905), autor takich poczytnych powieści jak Trylogia, "Quo vadis", "Krzyżacy", czy "W pustyni i puszczy". W "Jedynce dzieciom" krytyk literacki Tadeusz Lewandowski opowiada o tajemnicach warsztatu pisarskiego Henryka Sienkiewicza.
Audio
  • Opowieść o Henryku Sienkiewiczu (Jedynka dzieciom)
Kazimierz Mordasewicz, Portret Henryka Sienkiewicza, 1899, własność Muzeum Narodowego w Warszawie
Kazimierz Mordasewicz, "Portret Henryka Sienkiewicza", 1899, własność Muzeum Narodowego w WarszawieFoto: Domena publiczna

Zapraszam, Joanna Ficińska.

ag

Czytaj także

Dwudziestolecie międzywojenne

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 16:45
Dwudziestolecie międzywojenne to okres w historii Europy, obejmujący dwadzieścia jeden lat pomiędzy zakończeniem I wojny światowej, a wybuchem II wojny światowej. Co się wówczas działo na świecie i w Polsce? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na tropie historii

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 16:45
Od dynastii Piastów do życia w PRL-u. Wypatrujcie bohaterów z różnych okresów historycznych, poznajcie ich codzienność, zadania i charakterystyczne dla nich elementy ubioru, wyposażenia wnętrz i otoczenia
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książki opisujące historię

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 15:50
"Gdzie jest dukat króla Zygmunta?" Artura Pacuły". Monika, Ala, Igor i Miras, wspólnie wyjeżdżają na wakacyjny obóz wspinaczkowy do Zamku Czocha. Zwykły wyjazd szybko zamieni się jednak w pełną wrażeń przygodę! A wszystko przez Bossa, czyli Mariusza Krygiera, pasjonata i nauczyciela historii w ich podstawówce. To on wprowadza grupę przyjaciół w świat historycznych zagadek związanych z zaginionymi po II Wojnie Światowej skarbami.
rozwiń zwiń