Niezwykła dziura w ziemi, Raj się nazywa

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 19:30
Jaskinia Raj to wapienna jaskinia krasowa położona w Chęcinach w Górach Świętokrzyskich na terenie rezerwatu przyrody Jaskinia Raj, 11 km na południowy zachód od Kielc. Wyróżnia się wyjątkowo bogatą, różnorodną i dobrze zachowaną szatą naciekową. Obok Jaskini Niedźwiedziej w Sudetach należy do unikatowych w Polsce obiektów krasowych. Jest udostępniona dla ruchu turystycznego. Po jaskini spacerujemy z dziećmi i przewodnikiem.
Jaskinia Raj w Chęcinach
Jaskinia Raj w ChęcinachFoto: shutterstock.com

Posłuchaj
30:55 2020_06_18 19_30_00_PR1_jedynka_dzieciom.mp3 Niezwykła dziura w ziemi, Raj się nazywa (Jedynka dzieciom)

 

Zapraszam, Joanna Ficińska.

Czytaj także

Wizyta w Bałtowie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 15:50
Odwiedzimy jurapark i znajdujące się tam dinozaury, będziemy w muzeum i posłuchany prehistorycznych historii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o Henryku Sienkiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 11:20
Henryk Sienkiewicz to jeden z najpopularniejszych polskich pisarz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1905), autor takich poczytnych powieści jak Trylogia, "Quo vadis", "Krzyżacy", czy "W pustyni i puszczy". W "Jedynce dzieciom" krytyk literacki Tadeusz Lewandowski opowiada o tajemnicach warsztatu pisarskiego Henryka Sienkiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa odsłona popularnego przewodnika dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 15:15
Niemapa to wyjątkowo zaprojektowana seria ilustrowanych przewodników po mieście. Niemapa pomaga na nowo odkryć miasto: opisuje ciekawe i nieznane miejsca, a piękne ilustracje i kreatywne zadania zachęcają do wyjścia na rodzinny spacer. Pełna kolorowych ilustracji i kreatywnych pomysłów na poznanie przyrody - taka jest nowa odsłona popularnego przewodnika dla dzieci spod znaku kolektywu Mamy Projekt.
rozwiń zwiń