Rusałka admirał, zygzakowiec i paź królowej

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 15:40
Są bardzo różne - kolorowe i jednobarwne, maleńkie, średnie i duże. Jedne są aktywne nocą, inne w dzień. A łączy je fakt, że wszystkie są owadami. Owadami ze skrzydłami. Noszą też piękne, czasem dziwne, a czasem zabawne nazwy. Dziś jeden z nich ma swoje święto - Dzień Kapustnika. Czy już wiecie o czym dziś mówimy?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Zapraszam, Agnieszka Kunikowska.


Posłuchaj
31:02 2020_06_30 19_29_53_PR1_jedynka_dzieciom.mp3 Rusałka admirał, zygzakowiec i paź królowej. O zwyczajach mrówek (Jedynka dzieciom)

 

 

 

Zobacz więcej na temat: dzieci Agnieszka Kunikowska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Halo, halo! Co słychać w ZOO?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 22:01
Za oknami wiosna w pełni. Jest słonecznie, przyroda rozkwita. A zwierzęta? Na przykład te w ogrodzie zoologicznym?Okazuje się, że ich życie też toczy się zgodnie z rytmem przyrody. Mają swoje sprawy - kłótnie, przyjaźnie i miłości. Rodzą się lub wykluwają młode dając wiele radości opiekunom. Dziś w Jedynce Dzieciom raport specjalny z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pszczoły i miody

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 22:35
Jak pszczoły radzą sobie z suszą? W "Jedynce Dzieciom" zaprosiliśmy naszych słuchaczy na wirtualną wizytę w pasiece.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przygoda w dzikiej przyrodzie

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 19:30
W najbliższą niedzielę będziemy świętować Europejski Dzień Parków Narodowych. To dobra okazja, by opowiedzieć wam o pięknie polskich parków narodowych. A mamy ich całkiem sporo! Wiecie ile? Wiecie jakie są ich symbole? O tym dziś w audycji, której gościem będzie Krystian Tyrański.
rozwiń zwiń