Opowieść o książce Krzysztofa Łapińskiego "Dzik Dzikus"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 19:30
Pewnego dnia spokojne życie dzikich zwierząt z warszawskiego Lasu Kabackiego zakłóca pojawienie się tajemniczego włochatego stwora. Dziki, lisy, zające i kaczki z Kabat bardzo lubią gości, ten jednak zaczyna im dokuczać i ich oszukiwać. Troll rozgłasza, że grozi im wielkie niebezpieczeństwo - okropna choroba. A winnym ma być dzik Dzikus.
Audio
  • Opowieść o książce Krzysztofa Łapińskiego "Dzik Dzikus" (Jedynka dzieciom)
Okładka książki Dzik Dzikus
Okładka książki "Dzik Dzikus"Foto: mat. promocyjne/Wyd. Agora

Takiej wiadomości nie można zignorować. Mieszkańcy Lasu ruszają do działania! Czy Troll ma rację? Komu uwierzą zwierzęta? Czy uda im się uratować przed zarazą? I wreszcie - czy można obronić się przed krętaczem?

"Dzik Dzikus” to piękny, mądry i niezwykle aktualny traktat o tym, co zrobić w obliczu plotki, jak powstrzymać panikę i na czym polega prawdziwa przyjaźń.

Zapraszam, Agnieszka Kunikowska.


Posłuchaj
34:21 2020_11_19 19_30_16_PR1_jedynka_dzieciom.mp3 Opowieść o książce Krzysztofa Łapińskiego "Dzik Dzikus" (Jedynka dzieciom)

 

***

Tytuł audycji: Jedynka Dzieciom 

Prowadziła: Agnieszka Kunikowska

Data audycji: 19.11.2020 

Godzina audycji: 19.30

ag

Zobacz więcej na temat: dzieci Agnieszka Kunikowska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opowieść o książce "Wielcy muzycy"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 19:30
Po odkrywcach, naukowcach i wynalazcach przyszedł czas na muzyków. O najwybitniejszych postaciach muzyki rozrywkowej opowie Robert Janowski, autor książki. Dowiemy się, skąd wzięła się nazwa ABBA, co lubił jadać Elvis Presley, ile par okularów ma Elton John oraz wielu innych ciekawych informacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o książce Grażyny Bąkiewicz "Ta śmieszna i straszna PRL"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 18:15
Grupka nastolatków przenosi się w lata 50. XX wieku. Mają sprawdzić, dlaczego w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej ciągle brakowało papieru toaletowego. Przy okazji dowiedzą się, dlaczego w PRL świętowanie było obowiązkowe, a noszenie kolorowych skarpetek i niektóre żarty zakazane pod groźbą surowych kar!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o książce Wojciecha Mikołuszki "Wielkie przygody w świecie przyrody"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 19:30
Książka Wojciecha Mikołuszki "Wielkie przygody w świecie przyrody" jest zaproszeniem do odkrywania świata natury tropem znakomitych przyrodników, naukowców i pasjonatów przyrody. Są wśród nich postaci znane, ale też mniej popularne i oczywiste, jak święty Franciszek czy autorka "Plastusiowego pamiętnika" Maria Kownacka.
rozwiń zwiń