Wspominamy Papcia Chmiela

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 16:00
Dziś wyjątkowe, wspomnieniowe wydanie "Jedynki dzieciom". Wspominamy zmarłego w czwartek (21.01) Henryka Jerzego Chmielewskiego, popularnego Papcia Chmiela, autora komiksów z serii "Tytus, Romek i A'Tomek". Na tych komiksach wychowały się co najmniej cztery pokolenia Polaków. Do wspólnego wspominania zaprosiliśmy Tomasza Samojlika, który za dnia jako naukowiec pracuje w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży, a po pracy poświęca się rysowaniu komiksów, pisaniu książek i wymyślaniu różnych okołoksiążkowych projektów.
Henryk Jerzy Chmielewski Papcio Chmiel
Henryk Jerzy Chmielewski "Papcio Chmiel"Foto: Krzysztof Zuczkowski/Forum

lama schronienie zoo zwierzęta 1200.jpg
Wizyta w zoo. Co zwierzęta jedzą zimą?

Zapraszam, Agnieszka Ciecierska.


Posłuchaj
29:48 2021_01_235 19_29_59_PR1_jedynka_dzieciom.mp3 Wspominamy papcia Chmiela (Jedynka dzieciom)

 

***

Tytuł audycji: Jedynka Dzieciom 

Prowadzi: Agnieszka Ciecierska

Data audycji: 25.01.2021 

Godzina audycji: 19.30

agCzytaj także

Opowieść o książce Wojciecha Mikołuszki "Wielkie przygody w świecie przyrody"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 19:30
Książka Wojciecha Mikołuszki "Wielkie przygody w świecie przyrody" jest zaproszeniem do odkrywania świata natury tropem znakomitych przyrodników, naukowców i pasjonatów przyrody. Są wśród nich postaci znane, ale też mniej popularne i oczywiste, jak święty Franciszek czy autorka "Plastusiowego pamiętnika" Maria Kownacka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tropami dzikich zwierząt w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 19:30
Kolejna propozycja na ferie. Tym razem zachęcamy do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i wybrania się na rodzinną wyprawę szlakiem zwierząt warszawskich. Spacery po wybranych dzielnicach mogą być tak emocjonujące, jak odległa podróż w nieznane. Zapraszamy do poznania bobrów i innych dzikich zwierząt z praskiego brzegu, ptaków, które upodobały sobie Park Arkadia na Mokotowie i odkrywania tropów zwierząt na Starym Mieście. Czyli ferie z Muzeum Warszawy.
rozwiń zwiń