Ciekawostki o herbatach świata

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 20:00
W "Jedynce dzieciom" mówiliśmy o ciekawostkach dotyczących herbat świata. Zdradziliśmy również tajniki parzenia herbaty. Jakie znamy rodzaje herbat? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Daniel Y. Go via Foter.com/CC BY-NC

Herbatę odkrył chiński cesarz w 2737 roku p.n.e. pijąc przegotowaną wodę na wietrze. Do kubka z wodą wpadło kilka liści herbaty, cesarz ją wypił i bardzo mu posmakowała. Hodowcy owiec w Australii nalewają do puszek po konserwach herbatę i gotują w niej bekon.

Napój ten w zależności od regionu, gdzie jest spożywany otaczany jest swoistymi zwyczajami i ceremoniami związanymi z jego piciem. Najstarszą tradycję związaną z piciem naparu z liści herbaty mają Chiny, Korea i Japonia. 

Posłuchaj
16:08 2021_11_29 19_06_36_PR1_Jedynka_Dzieciom.mp3 Ciekawostki o herbatach świata (Jedynka Dzieciom)

 

***

Tytuł audycji: Jedynka Dzieciom

Prowadziła: Joanna Ficińska 

Data emisji: 29.11.2021

Godzina emisji: 19.30

wikipedia/ans 

Czytaj także

Łamańce językowe i tworzenie wierszy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 21:24
W "Jedynce Dzieciom" mówiliśmy o łamańcach językowych i tworzeniu wierszy. Naszym goście była Agnieszka Frączak, autorka książek i opowiadań dla dzieci, w tym najnowszej "Kap, cap, chlap i inne wierszyki logopedyczne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Majsterki. Jak zrobić samemu coś bardziej oryginalnego?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 21:47
Majsterkować może każdy, bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie. W czasach, kiedy wszystko można kupić, Majsterki uczą, że samemu da się zrobić coś bardziej oryginalnego. A dzięki temu zaoszczędzić, dać przedmiotom drugie życie i otoczyć się niebanalnymi rzeczami. O czym dokładnie mówiliśmy w "Jedynce Dzieciom"?
rozwiń zwiń