Co dinozaury porabiały na co dzień?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 21:28
Czy zastanawialiście się kiedyś, co dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta porabiały na co dzień? Co jadły, jak często ze sobą walczyły, w jaki sposób troszczyły się o swoje potomstwo? Poszukiwanie odpowiedzi na te z pozoru proste pytania stanowi olbrzymie wyzwanie dla paleontologów zajmujących się badaniem skamieniałości. 
Dinozaury
DinozauryFoto: shutterstock.com/panotthorn phuhual

dziecko nauka 1200 free
Jak rozwijać naukowe zainteresowania?
Posłuchaj
15:58 2022_01_11 19_07_55_PR1_Jedynka_Dzieciom.mp3 Co dinozaury porabiały na co dzień? (Jedynka Dzieciom)

Na szczęście czasami udaje im się odnaleźć coś wyjątkowego - chwilę utrwaloną w skale, znalezisko mówiące o tym, jak wyglądało życie pradawnych zwierząt. Tego rodzaju odkrycia należą do najbardziej fascynujących, inspirujących i wyjątkowych zdobyczy, jakie wpadły w ręce paleontologom. I o tym opowiada książka "Jak naprawdę żyły dinozaury. Zachowania zwierząt ukryte w skamieniałościach Dean R. Lomax". 

***

Tytuł audycji: Jedynka Dzieciom

Prowadziła: Joanna Ficińska 

Data emisji: 11.01.2022

Godzina emisji: 19.07

DS


Zobacz więcej na temat: dzieci Joanna Ficińska

Czytaj także

Międzynarodowy konkurs Europejskiej Agencji Kosmicznej

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 21:50
CanSat to międzynarodowy konkurs Europejskiej Agencji Kosmicznej. Polega on na samodzielnym konstruowaniu symulatorów sond kosmicznych przez uczniów i uczennice oraz przeprowadzeniu za ich pomocą badań naukowych. Dzięki temu młodzież ma szansę zaangażować się w autorski projekt naukowy i inżynierski, już na etapie edukacji szkolnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już niedługo Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 13:17
Zimowe Igrzyska Olimpijskie zbliżają się wielkimi krokami. Dlatego z Darkiem Matyją, dziennikarzem sportowym, porozmawialiśmy w "Jedynce Dzieciom" o zimowych dyscyplinach sportowych.
rozwiń zwiń