Ulf Stark "Chłopiec, dziewczynka i mur"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2022 13:00
Adham widzi mur każdego ranka, kiedy wygląda przez okno. I codziennie ma nadzieję, że muru nie będzie. Ale zawsze tam jest, szary i ponury jak zwykle. I tak wysoki, że nie da się przez niego przedostać. A po drugiej stronie stoi dom, w którym kiedyś mieszkali - Adham, tata, mama i Sulafa, jego siostra. Sulafa tak bardzo chciałaby dostać pomarańczę z ich dawnego ogrodu!
Ulf Stark Chłopiec, dziewczynka i mur
Ulf Stark "Chłopiec, dziewczynka i mur"Foto: Wydawnictwo Zakamarki/mat. prasowy

"Chłopiec, dziewczynka i mur" to poruszająca opowieść o pomysłowości Adhama, wierszach Sulafy i tęsknocie.

Fragmenty książki Ulfa Starka "Chłopiec, dziewczynka i mur" w tłumaczeniu Katarzyny Skalskiej - wydanej przez Wydawnictwo Zakamarki - czyta Janusz Wituch.

mat. promocyjne/DS


Posłuchaj
04:27 Ulf Stark "Chłopiec, dziewczynka i mur". Czyta Janusz Wituch. Cz. 1 (Jedynka Dzieciom) Ulf Stark "Chłopiec, dziewczynka i mur". Czyta Janusz Wituch. Cz. 1 (Jedynka Dzieciom)

Posłuchaj
03:28 Ulf Stark "Chłopiec, dziewczynka i mur". Czyta Janusz Wituch. Cz. 2 (Jedynka Dzieciom) Ulf Stark "Chłopiec, dziewczynka i mur". Czyta Janusz Wituch. Cz. 2 (Jedynka Dzieciom)

Posłuchaj
03:37 Ulf Stark "Chłopiec, dziewczynka i mur". Czyta Janusz Wituch. Cz. 3 (Jedynka Dzieciom) Ulf Stark "Chłopiec, dziewczynka i mur". Czyta Janusz Wituch. Cz. 3 (Jedynka Dzieciom)

Posłuchaj
03:47 Ulf Stark "Chłopiec, dziewczynka i mur". Czyta Janusz Wituch. Cz. 4 (Jedynka Dzieciom) Ulf Stark "Chłopiec, dziewczynka i mur". Czyta Janusz Wituch. Cz. 4 (Jedynka Dzieciom)

Posłuchaj
04:35 Ulf Stark "Chłopiec, dziewczynka i mur". Czyta Janusz Wituch. Cz. 5 (Jedynka Dzieciom) Ulf Stark "Chłopiec, dziewczynka i mur". Czyta Janusz Wituch. Cz. 5 (Jedynka Dzieciom)

 

Czytaj także

"Truchlin" Vojtěch Matocha

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 20:18
Truchlin to tajemnicza dzielnica Pragi, gdzie czas zatrzymał się sto lat temu. Nikt nie wie, dlaczego nie działa tam elektryczność, nie świecą lampy, nie jeżdżą tramwaje, nie gra radio, a telefon nie łapie zasięgu. Pewnego dnia złowieszcza ciemność Truchlina zaczyna rozlewać się na dalsze ulice i osiedla, wkrótce może objąć całą stolicę Czech.
rozwiń zwiń