X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

René Zavoral: Cyfryzacja radiowa trudniejsza od telewizyjnej

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 11:50
- Podobnie jak Polskie Radio jesteśmy w połowie drogi. Nasze radio zaczęło nadawanie cyfrowe 10 lat temu. Dzisiaj mamy cztery specjalne kanały cyfrowe. Dwa lata temu czeski rząd przyjął strategię cyfryzacji radia, która utrzymuje status quo - mówił szef czeskiego radia René Zavoral.
Audio
  • Dyrektor generalny czeskiego radia publicznego (Ekspres Jedynki)
Na zdjęciu prezes Polskiego Radia, Barbara Stanisławczyk i dyrektor generalny Czeskiego Radia, Ren Zavoral
Na zdjęciu prezes Polskiego Radia, Barbara Stanisławczyk i dyrektor generalny Czeskiego Radia, René ZavoralFoto: Czeskie Radio

Gość Jedynki dodał, że ta strategia nie jest dla niego dobrą wiadomością, bo pozwala jedynie na istnienie działających już czterech cyfrowych kanałów. - To bardzo dziwne, bo jesteśmy już gotowi na rozwój technologii czy kontentu i mamy już nawet na to finansowanie. Nie ma jednak wsparcia politycznego. Do tego, ze strony stacji prywatnych jest spory sprzeciw, a bez współpracy ze stacjami komercyjnymi nie będziemy w stanie rozwinąć technologii cyfrowej DAB, ani żadnej innej nowoczesnej technologii - ocenił rozmówca Wojciecha Cegielskiego.

Rozmówca Wojciecha Cegielskiego nawiązał do przeprowadzonej skutecznie cyfryzacji telewizji. - - Była ona łatwiejsza ze względu na wydanie dyrektywy Komisji Europejskiej. W przypadku radia, nie ma nawet takiej woli ze strony władz poszczególnych krajów Europy - stwierdził Zavoral i dodał, że w przyszłym tygodniu jedzie do Brukseli. -  Będę przekonywał przedstawicieli Komisji Europejskiej aby wsparli projekt DAB+ - deklarował.

Czy młodzi słuchacze będą słuchać radia przez naziemne nadajniki cyfrowe? Jakie oprócz DAB+ platformy nadawcze mogą być jeszcze wykorzystane? Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Audycja: "Ekspres Jedynki"

Prowadziła: Karolina Rożej

Rozmawiał: Wojciech Cegielski

Gość: René Zaworal ( dyrektor generelny publicznego radia czeskiego)

Data emisji: 6.10.2016

Godzina emisji: 15.34

ab/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europejskie Forum Radiowe w Krakowie. "Temat cyfryzacji jest kluczowy i ważny"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 17:00
Co dalej z cyfryzacją radia w Polsce i Europie? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy Europejskiego Forum Radiowego w Krakowie, którego organizatorem było Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowie mediów z całej Europy w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 14:00
Na międzynarodową konferencję, którą zorganizowało Polskie Radio, przybyli przedstawiciele największych mediów publicznych w Europie, między innymi dyrektorzy BBC Hellen Boaden i Graham Ellis oraz dyrektor generalny Deutschlandradio Willi Steul.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radio cyfrowe - początki, teraźniejszość i przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 11:45
- Historia radia cyfrowego zaczyna się w drugiej połowie lat 80. XX wieku. W Europie realizowano wtedy projekt o nazwie DAB Eureka 147. Cyfra ta wzięła się stąd, że zaangażowało się w to 147 firm. Koordynatorem była natomiast Komisja Europejska - mówi dr Jacek Cichocki.
rozwiń zwiń