Wirtualne sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 19:17
- Księdza Jerzego osobiście nie znałem. Gdy umierał miałem 4 lata, poza tym mieszkałem w Koszalinie. W roku 1990 pojawiłem się na Żoliborzu z moim tatą, w sanktuarium przy grobie ks.Popiełuszki wspólnie się modliliśmy. Nie przypuszczałem wtedy, że za 10 lat będę mieszkańcem tej warszawskiej dzielnicy - wspominał Dominik Jabs, twórca portalu opowiedzmioksjerzym.pl.
Audio
  • Dominik Japs gromadzi świadectwa bohaterstwa ks.Jerzego Popiełuszki (Ekspres Jedynki)
Ks. Jerzy Popiełuszko
Ks. Jerzy PopiełuszkoFoto: Public domain/Wikimedia Commons

Dla Dominika Jabsa ks.Popiełuszko jest współczesnym herosem. -  Jest bohaterem, na którym należy się wzorować jeśli chodzi o miłość do ojczyzny, miłość do drugiego człowieka i miłość do Pana Boga. W tym kontekście przyglądam się ks. Jerzemu. Nagrywając ludzi, którzy go znali, przysłuchuję się szczególnie temu, w jaki sposób on tę miłość realizował - wyznał rozmówca Antoniego Trzmiela.

Dominik Jabs ks.Popiełuszko jest współczesnym herosem

Dominikowi Jabsowi udało się nagrać świadectwo mamy ks. Jerzego, Pani  Marianny. - Była osłabiona po pobycie w szpitalu, gdy do niej do Okopów pojechałem - wspominał Jabs. -  Spotkanie z nią było najsilniejszym doznaniem w poznawaniu ks. Jerzego - dodał nasz gość.

Twórca portalu o błogosławionym ks.Jerzym Popiełuszce zapowiedział w jaki sposób rozwinie portal opowiedzmioksjerzym.pl. Więcej w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Antoni Trzmiel

Audycja: "Ekspres Jedynki"

Gość: red. Dominik Jabs twórca portalu opowiedzmioksiedzujerzym.pl

Data emisji: 19.10.2016

Godzina emisji: 15.38

ab

Czytaj także

Bp Guzdek: bł. ks. Jerzy Popiełuszko nie uląkł się prześladowców

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 20:50
- Zakazy, a nawet groźby pozbawienia życia, nie zatrzymały go w kościelnej kruchcie - mówił w sobotę biskup polowy WP Józef Guzdek podczas uroczystości w 29. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć księdza Popiełuszki. "Mocodawcy nie zostali ukarani"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 23:59
Nie wszystkie okoliczności śmierci księdza Jerzego Popiełuszki są jasne. O tym, czy można zrekonstruować przebieg wydarzeń sprzed lat, mówili w programie Kulisy Spraw byli prof. Wojciech Polak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika) i Tomasz Wiścicki, współautor książki "Ksiądz Jerzy Popiełuszko".
rozwiń zwiń