X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wirtualne sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 19:17
- Księdza Jerzego osobiście nie znałem. Gdy umierał miałem 4 lata, poza tym mieszkałem w Koszalinie. W roku 1990 pojawiłem się na Żoliborzu z moim tatą, w sanktuarium przy grobie ks.Popiełuszki wspólnie się modliliśmy. Nie przypuszczałem wtedy, że za 10 lat będę mieszkańcem tej warszawskiej dzielnicy - wspominał Dominik Jabs, twórca portalu opowiedzmioksjerzym.pl.
Audio
  • Dominik Japs gromadzi świadectwa bohaterstwa ks.Jerzego Popiełuszki (Ekspres Jedynki)
Ks. Jerzy Popiełuszko
Ks. Jerzy PopiełuszkoFoto: Public domain/Wikimedia Commons

Dla Dominika Jabsa ks.Popiełuszko jest współczesnym herosem. -  Jest bohaterem, na którym należy się wzorować jeśli chodzi o miłość do ojczyzny, miłość do drugiego człowieka i miłość do Pana Boga. W tym kontekście przyglądam się ks. Jerzemu. Nagrywając ludzi, którzy go znali, przysłuchuję się szczególnie temu, w jaki sposób on tę miłość realizował - wyznał rozmówca Antoniego Trzmiela.

Dominik Jabs ks.Popiełuszko jest współczesnym herosem

Dominikowi Jabsowi udało się nagrać świadectwo mamy ks. Jerzego, Pani  Marianny. - Była osłabiona po pobycie w szpitalu, gdy do niej do Okopów pojechałem - wspominał Jabs. -  Spotkanie z nią było najsilniejszym doznaniem w poznawaniu ks. Jerzego - dodał nasz gość.

Twórca portalu o błogosławionym ks.Jerzym Popiełuszce zapowiedział w jaki sposób rozwinie portal opowiedzmioksjerzym.pl. Więcej w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Antoni Trzmiel

Audycja: "Ekspres Jedynki"

Gość: red. Dominik Jabs twórca portalu opowiedzmioksiedzujerzym.pl

Data emisji: 19.10.2016

Godzina emisji: 15.38

ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bp Guzdek: bł. ks. Jerzy Popiełuszko nie uląkł się prześladowców

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 20:50
- Zakazy, a nawet groźby pozbawienia życia, nie zatrzymały go w kościelnej kruchcie - mówił w sobotę biskup polowy WP Józef Guzdek podczas uroczystości w 29. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć księdza Popiełuszki. "Mocodawcy nie zostali ukarani"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 23:59
Nie wszystkie okoliczności śmierci księdza Jerzego Popiełuszki są jasne. O tym, czy można zrekonstruować przebieg wydarzeń sprzed lat, mówili w programie Kulisy Spraw byli prof. Wojciech Polak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika) i Tomasz Wiścicki, współautor książki "Ksiądz Jerzy Popiełuszko".
rozwiń zwiń