Polski dokument na krótkiej liście do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 21:29
- Dziadkowie oglądali film ze wzruszeniem - powiedziała Zofia Kowalewska, debiutantka, której film "Więzi" znalazł się na tegorocznej krótkiej liście do Oscara. Oznacza to, że polski dokument ma szansę znaleźć się pośród pięciu produkcji z różnych krajów nominowanych w tej kategorii.
Audio
Kard z filmu Więzi
Kard z filmu "Więzi"Foto: mat.prasowe Studio Munka

Młoda reżyserka ukazuje intymny świat swoich dziadków z ogromną czułością. "Więzi" to pełna humoru, ale i ogromnie wzruszająca opowieść  o zdradzie, przebaczeniu i miłości.

Bohaterami są Barbara i Zdzisław - małżeństwie z 45-letnim stażem. Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z inna kobietą. Zdecydował się jednak  po ośmiu latach wrócić do żony. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny.

Zachęcamy do wysłuchania wywiadu Joanny Sławińskiej z Zofią Kowalewską.

Oprócz "Więzi" na skróconej liście znalazło się także 9 innych dokumentów z różnych krajów, które wybrano z listy aż 61 filmów, które zostały zgłoszone w tej kategorii. Nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone 24 stycznia 2017 r.

***

Tytuł audycji: "Ekspres Jedynki"

Rozmawiała: Joanna Sławińska

Gość: Zofia Kowalewska (reżyserka dokumentu "Więzi"

Data: 27.10

Godzina: 16.41

ab/pg


            

Czytaj także

Trudne rodzinne relacje ujęte w przejmujący dokument

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 15:39
Jak powstawał najlepszy film dokumentalny Krakowskiego Festiwalu Filmowego "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham" Pawła Łozińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Pawluczuk: "Koniec świata" to kameralna opowieść o samotności

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 14:26
- Specyfiką tego filmu jest to, że w trakcie oglądania możemy bardziej przyglądać się sobie niż bohaterom na ekranie - mówiła w Jedynce reżyserka o swoim filmie.
rozwiń zwiń