Orszaki Trzech Króli. Największe uliczne jasełka na świecie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 18:00
6 stycznia ulicami 500 miast Polski przejdą orszaki Trzech Króli. Tegorocznym tematem wydarzeń, objętych patronatem Polskiego Radia, jest "Pokój i dobro".
Audio
  • Orszaki Trzech Króli. Największe uliczne jasełka na świecie (Ekspres Jedynki)
Rodzina Nykielów - Mateusz (L), Ania (2L), Zosia (C), Jaś (2P) i Monika (P) podczas konferencji prasowej na temat krakowskiego Orszaku Trzech Króli. Państwo Nykielowie z dziećmi w święto Trzech Króli, 6.1.2017 wcielą się w rolę Świętej Rodziny
Rodzina Nykielów - Mateusz (L), Ania (2L), Zosia (C), Jaś (2P) i Monika (P) podczas konferencji prasowej na temat krakowskiego Orszaku Trzech Króli. Państwo Nykielowie z dziećmi w święto Trzech Króli, 6.1.2017 wcielą się w rolę Świętej RodzinyFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

- Wyruszymy w poszukiwaniu Króla Stworzenia. Podążymy szlakiem historii zbawienia, od stworzenia świata i życia człowieka w raju przez grzech i upadek pierwszych ludzi, odwieczną walkę dobra ze złem aż po bramy anielskie. Wzywam Was, przyłączcie się do naszych orszaków - zapraszał europejski król Kacper IX. 

Wśród kolęd śpiewanych podczas przemarszu Orszaku Trzech Króli w Warszawie jako pierwsza pojawi się "Jezus malusieńki", w której znajdują się słowa mówiące o tragicznej sytuacji syryjskich uchodźców. Warszawski orszak, w którym będzie uczestniczyć także para prezydencka, wyruszy z Placu Zamkowego o 12.00 po odmówionej wspólnie z kardynałem Kazimierzem Nyczem modlitwie Anioł Pański. 

Jakie atrakcje przygotowano dla dzieci? Dlaczego w Krakowie będą aż trzy orszaki? Jakie atrakcje przygotowano w Bydgoszczy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Ekspres Jedynki"

Prowadzi: Karolina Rożej

Przygotował: Łukasz Rydzewski

Data emisji: 3.1.2017

Godzina emisji: 15.43

gs/mc

Czytaj także

Fenomen Orszaków Trzech Króli

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 12:00
Monika Tarka, Robert Kilen i ich goście opowiadali o Orszakach Trzech Króli, które w Polsce pojawiły się po raz pierwszy zaledwie kilka lat temu, wcześniej znane były głównie w kulturze hiszpańskiej.
rozwiń zwiń